Rubriky:

Odjinud

Dřina za milión. Jaké to je?

9. února 2018 08:30 - Praha

Podívejte se, jaké to je závodit sedm dní za sebou, pokaždé na jiném kontinentu a pokaždé na té nejdelší trati. Vytrvalost je tady stejně důležitá jako odolnost vůči cestování letadlem. Začíná se na věčně zmrzlé antarktické půdě, poté se letí do Afriky, Austrálie, Asie, Evropy a nakonec do Jižní a také Severní Ameriky. Pokud se chcete zúčastnit, připravte si milion za startovné, ten je v procesu přihlašování ještě důležitější než vaše vytrvalost.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Od promrzlé tundry na jižním konci světa až po prohřáté pláže v Miami. Tam všude vedou cesty účastníků sedmidenní maratónské cesty. Připravte se na 295 kilometrů běhu a necelých 39 000 kilometrů nalétaných letadly. Letošní World Marathon Challenge se účastnilo 51 atletů, z nichž 38 byly ženy.

Přehled destinací WMC
Novo - Antarktida
Kapské město - Jihoafrická republika
Perth - Austrálie
Dubaj - Spojené arabské emiráty
Lisabon - Portugalsko
Cartagena - Kolumbie
Miami - USA

Na účast je vyhrazeno sedm dní. I tak ale poslední účastník úspěšně proběhl cílem posledního maratónu už za 6 dní, 11 hodin a 34 minut od prvního startovního výstřelu. Všech sedm závodů vyhrál irský učitel Gary Thornton, v ženách dominovala všem sedmi maratónům Američanka Becca Pizzi.

Do cesty za životním snem se postavilo letadlo

Ta se zároveň stala prvním člověkem v historii, který celý ročník vyhrál více než jednou. Sedmici prvenství vybojovala už v roce 2016. Průměrný maratónský čas nejlepšího muže byl 3:12:19, nejlepší žena dosáhla průměru 4:04:41.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce