Rubriky:

Odjinud

FC Turín - Juventus

Do startu:
Živě

Originální dárek ze závodu, který nikdo jiný mít nebude!

24. února 2018 11:30 - Praha

Ve Velké Británii pár nadšenců propojilo svou vášeň pro dlouhé běhy se svou vášní pro moderní technologie. Běžci zakoupili malou farmu 3D tiskáren a teď si s jejich pomocí plní své nerdské sny. A trasu vašeho oblíbeného ultramaratónu nebo jakéhokoli jiného závodu vám zvěční ve třech dimenzích, zvolených barvách i rozměrech. Krása pohledět!

 

facebook PMR

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Představte si, že jste právě uběhli svůj první ultra závod v horách, jste na to patřičně pyšní a nejraději byste si právě získanou medaili vzali s sebou večer i do postele. Nebo vaše ratolest právě zdolala svůj první pětikilometrový závod v kopcích a vy byste ji za to rádi odměnili způsobem, který by zvěčňoval vaši radost, hrdost a nadšení natrvalo. Dnes už existují aplikace, které vám data z GPS přenesou hezky do mapy a udělají z nich krásnou výraznou trasu z ptačí perspektivy a hezky plasticky. Ovšem pouze na obrazovce počítače.

3D tiskárny budoucnosti vstupují do sportovního průmyslu

Britové zašli trochu dál a 3D model vám vyrobí skutečný. Nám v redakci se nápad hodně libí a začínáme strašně litovat, že něco takového už dávno nemáme. 3D model závodu a hezky v barvě! Všechno, co potřebujete, je soubor dat z GPSky. Akceptuje se devět nejběžnějších formátů včetně komprimovaného ZIP. Pokud ale závod zaznamenaný nemáte, nevadí. Firma vám zdarma poskytne servis vyhledání odpovídajícího profilu. Pak už jen zbývá vybrat jednu z 18 možných barev a typ provedení. Je libo lineární profil, 3D do rámečku, 3D na mapovém podkladu? Všechno je možné.

Zboku lze navíc připojit také reliéfní text, jako je název závodu a ročník nebo vaše jméno. Nezní to jako perfektní originální dárek? Ceny se pohybují od 13 do 130 liber (asi 374-3744 korun) v základu. Pokud má mapa sloužit jako dárek, obdržíte ji od výrobců v dárkovém balení. Firma uvádí, že je schopna doručovat zboží po celém světě, tedy i do České republiky. Podnik vznikl v srpnu loňského roku a rychle se rozrůstá.

kü, Sport.cz

Pořídili byste si takový dárek?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce