Rubriky:

Odjinud

Vzteklina i apatie. To vše k vidění na psích závodech

7. března 2018 08:32 - Manila

Téměř jeden tisíc psích miláčků se vydalo v hlavním městě Filipín Manile vstříc dobrodružství na tradičních závodech Pet Express Dog Run. Zdaleka ne všichni čtyřnozí účastníci snášeli závody s chladnou hlavou. Někteří byli opravdu vzteklí i přes absolvované očkování proti vzteklině, jiní vše brali s klidem a nechali své páníčky, ať se hmoždí i za ně.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Majitelé psů se svými miláčky měli na výběr ze tří různých tratí o délce, 1,5, 3 a 5 kilometrů kolem zábavního parku hlavního města. Některé šestinohé páry dokázaly dokončit nejdelší z tratí i pod 20 minut, zatímco někteří to vzali pouze jako procházku s překvapením. V nepříliš výjimečných případech dokončily dvojice závod pouze po dvou dolních končetinách ‒ to když páníček svého chlupáče musel do cíle dopravit vlastními silami.

Srdceryvné! Zatoulaný pes vedl ultramaratónce 200 kilometrů pouští

Nepřekvapivým vítězem závodů byl Crisenyano Yaban, příslušník filipínské armády, jenž zvítězil na pětikilometrové trati třetí rok po sobě. Podle něj je nejdůležitější, aby chovatel byl se svým psem synchronizovaný. Svým výkonem pod 20 minut vylepšila dvojice svůj loňský vítězný čas o celých pět minut. Vítězný labrador rovněž absolvoval vojenský výcvik.

Startovné na závody činí zhruba 10-20 dolarů (cca 200-400 korun). Část startovného putuje na financování útulku pro opuštěná a týraná zvířata organizace Philippines Animal Welfare Society. Účastníci získávají suvenýry od sponzorů závodů a cílové fotografie.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce