Rubriky:

Odjinud

To je výzva! Po vlastních z Německa do Číny

6. dubna 2018 10:38 - Praha

O Kaiovi Markusovi Xiong jsme se už jednou zmiňovali. Měl v plánu přeběhnout z německého Hamburku do čínské Šanghaje. Plán uběhnout 12 000 kilometrů nakonec vyšel, ale asi trochu jinak, než jak všichni včetně dvou protagonistů čekali. Plán B zahrnoval obě zlomené nohy, invalidní vozík, zadřený motor a plíce vášnivého kuřáka.

 

facebook K. Markus

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pětačtyřicetiletý Němec, který ke svému druhému příjmení přišel od své čínské manželky, nikdy nebyl a není žádný velký běžec. Aspoň on to tak o sobě tvrdí. Svůj styl označuje za příšerný, avšak efektivní. Ještě za studií, kdy neměl peníze na letenku, si zaběhl z Hamburku do Paříže (nejkratší cesta autem měří 900 kilometrů ‒ pozn. red.). Opravdu žádný velký běžec, viďte? Kai nicméně tvrdí, že pravidelně běhat začal až právě kvůli svému projektu, který nazval Run My Silkroad, Běžet svou Hedvábnou stezkou ‒ podle prastaré obchodní cesty mezi Evropou a Asií.

Svou rodinu poslal do Číny. Hrůzných 12 000 kilometrů za ní prý zdolá vlastními silami

Na 12 000 kilometrů si vyčlenil devět měsíců a 23 párů obuvi. Aby přesvědčil sponzory, že to myslí skutečně vážně, běžel 600 kilometrů do Norimberku, přičemž přespával v zimních podmínkách ve stanu, s nímž také běžel. Tři čtvrtiny potřebných peněz tak získal ještě před zahájením velkého projektu. Na ten se ovšem vypravil už v doprovodu Victora, nadšence, kterého poznal jen několik měsíců před odjezdem. Victor pronajal svůj byt, opustil práci, vzal svého VW Brouka z roku 1984, zapřáhl malý obytný přívěs a všichni vyrazili na cestu. Kai běžel, Victor dělal support. Společně se vydali na cestu napříč Německem, Polskem, Běloruskem, Ruskem, Kazachstánem, Uzbekistánem, Kyrgyzstánem a nakonec Čínou.

Všechno se začalo hroutit až necelých 1200 kilometrů před cílem. Kai upadl tak nešťastně, že si zlámal kosti v obou kotnících a chodidlech. Victor zadřel motor a svého Brouka úplně odepsal. Neúspěch byl cítit ve vzduchu a tížil oba dobrodruhy jako obrovský kámen. A pak přišel nápad: Kai bude pokračovat ve svém přednáškovém turné, na jednotlivá místa ho vždycky někdo dopraví na invalidním vozíku.

A Victor, bonviván, jenž si neumí život představit bez pořádného hrnku kávy a dobré cigarety, začne běhat. Zkrátka si vymění role a supportér se stane hlavním běžcem výpravy. Victor Neubauer nakonec dorazil do cíle za svého kamaráda a dokončil tak společný projekt. Celý příběh nadchnul i čínskou veřejnost a v Šanghaji oba běžce přivítali s obrovskou pompou a na jejich počest uspořádali dokonce vůbec první veřejný závod na 10 kilometrů ve městě. První kroky, které Kai učinil, byly přes cílovou čáru velkolepého projektu majícího za úkol spojovat národy a kultury.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce