Rubriky:

Odjinud

Totalitní režim uspořádal mezinárodní závody. Zvítězili domácí

15. dubna 2018 08:22 - Pchjongjang

Severní Korea nepatří zrovna mezi země vstřícné a otevřené turistům z celého světa. Není úplně nemožné se tam dostat, musíte ale čelit mnohým omezením, co můžete například vyfotografovat nebo navštívit a co naopak nesmíte. O to větším překvapením je i rozvíjející se mezinárodní závod Mangyongdae Prize International Marathon v hlavním městě Pchjongjangu, kde se konal jeho už 29. ročník. Závod dokázal svým účastníkům nabídnout i něco, co jinde opravdu neumějí.

Reuters

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Mezinárodní závod konaný v hlavním městě Korejské lidově demokratické republiky přilákal přes 1400 běžců z pěti desítek nejrůznějších zemí světa. Oficiální prameny uvádějí, že z toho hned 500 běžců a běžkyň pocházelo ze zahraničí. Kromě maratónské distance byly v nabídce také tratě na pět a deset kilometrů a půlmaratón.

Nejpodivnější na světě. Zákazy a kontroly. I takový může být sport

„Při vstupu na stadión v osm hodin ráno jsme měli 50 000 povzbuzujících diváků. To je na startu opravdu obrovský zážitek. A teď, když jsme před cílem dobíhali poslední kolečko po stadiónu opět 50 000. Prostě skvělý, skvělý zážitek!" pochvaloval si jeden účastník z Belgie podmínky, které vám nenabídnou ani mnohem větší a prestižnější závody.

Letošní ročník byl zajímavý i tím, že se poprvé mohli zúčastnit také hendikepovaní sportovci. Vítězství v obou kategoriích si odnesli domácí borci, lze tak dedukovat, že afričtí běžci mezi pozvanými nebyli. „V letošním ročníku jsme jak v kategorii mužů, tak v kategorii žen dosáhli o více než dvě minuty lepších časů než loni," pochvaloval si generální sekretář domácí maratónské asociace výkony Severokorejců.

Jméno samotného maratónu bylo inspirováno místem narození severokorejského vůdce Kim Ir-sena, již zesnulého bývalého generálního tajemníka Korejské strany práce, bývalého premiéra KLDR, bývalého předsedy národní obrany KLDR a stále ještě současného, tzv. věčného prezidenta KLDR.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce