Rubriky:

Odjinud

Hasič umřel na závodech v Německu

26. dubna 2018 08:07 - Praha

Možná se vám bude zdát, že jste tuto zprávu už někde četli... Bohužel tomu tak ale není. Jedná se o další případ náhlého úmrtí maratónského běžce. Poslední víkend nebyl v Evropě k běžcům dlouhých tratí nikterak shovívavý. Maratón za velkých veder si i ve Velké Británii, která určitě není známa svým krásným a slunečným počasím, vyžádal jednu oběť a ani v samotném Německu nejde letos o první tragický případ. Nelítostný osud tentokráte udeřil v Sasku-Anhaltsku. Obětí byl fyzicky zdatný hasič.

 

René Kujan

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

K tragické události došlo v neděli na tradičním závodě v Tangermünde v zemském okrese Stendal. Smutný scénář i tady odpovídá většině předchozích případů. 39letý muž v dobré fyzické kondici ‒ šlo o jednoho z místních hasičů ‒ krátce před cílem padá k zemi. Záchranáři konstatují srdeční zástavu a zástavu dechu a okamžitě se dávají do oživování. Resuscitační pokusy ovšem vyznívají naprázdno a muž je krátce nato prohlášen za mrtvého.

Smrt v Německu rozsévalo počasí. Teroristé nezaútočili

Jak píše například Mitteldeutsche Zeitung, závodu se zúčastnilo na 2100 maratónců a půlmaratónců. O tragické události se dozvěděli ihned, pořadatelé o ní otevřeně informovali. Na místě byla přítomna i manželka zesnulého. I ona předstoupila před veřejnost a poděkovala všem zúčastněným za jejich rychlou pomoc v naléhavé situaci. Die Volksstimme uvádí, že místo nerovného boje muže o život bylo ihned ohrazeno zástěnami z bílé látky. „Jsme šokovaní, chybějí nám slova. Tragická nehoda nás hluboce zasáhla. Rodině vyjadřujeme naši nejhlubší soustrast. Budeme ji podporovat všemi dostupnými prostředky," stojí mimo jiné v prohlášení pořadatelů na sociálních sítích.

Na 5. ročníku Tangermünder Elbdeichmarathon byla před lety přítomna i naše redakce. Jak napovídá už sám název, běží se podél řeky Labe. Trať závodu je dvoukolová (každé kolo je ale odlišné) a poměrně rovná, takže vybízí k dosahování rychlejších časů. Už na jaře zde bývá pěkné a poměrně teplé počasí, což může společně s větrem působit na výkony běžců naopak negativně. Závod patří v Německu mezi značně oceňované pro svou bezchybnou organizaci, krásné okolí (trať vede z velké části chráněným územím) i samotný vzhled pořadatelského města. Městečko Tangermünde má velmi dobře zachovalé starobylé centrum s množstvím hrázděných budov a domů z tradičně pálených cihel. Má i kompletně zachovaný hrad s opevněním.

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce