Rubriky:

Odjinud

Tragicky zesnulý šéfkuchař vydělává na dobrou věc i po smrti. Má tisíce následovníků

30. dubna 2018 08:39 - Londýn

Mladý a nadějný michelinský šéfkuchař a známý popularizátor zdravé stravy Matthew Campbell tragicky zahynul krátce před cílem maratónu v Londýně. Šest kilometrů před cílem zkolaboval. Následující den byl v nemocnici prohlášen za mrtvého. Kuchař a maratónec absolvoval London Marathon pro neziskovou organizaci Brathay Trust. Ostatní běžci zvedli hozenou rukavici osudu a rozhodli se dokončit Mattův záměr.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Matt Campbell měl v úmyslu běžet maratón pro Brathay Trust, neziskovou organizaci starající se o mladé lidi a snažící se o pozitivní změny v jejich životech. Jeho původní zamýšlená částka byla 2000 liber, i s tou byl ale trochu na štíru. Nyní se do věci vložila široká veřejnost a cílová částka vzrostla na šedesátinásobek.

Slavný šéfkuchař zemřel den po závodě

Tisíce běžců se rozhodlo uctít odkaz svého oblíbeného šéfkuchaře také tím, že za něj doběhnou jeho zbývajících šest kilometrů do cíle maratónu. Campbell zkolaboval šest kilometrů před cílem, kterým během závodního dne proběhlo přes 40 000 účastníků a účastnic. Ve 37leté historii závodu se mělo jednat o ročník s nejteplejším počasím. Přesná příčina Campbellovy smrti není doposud známa, s největší pravděpodobností ale souvisí s nezvykle vysokými teplotami v den závodu.

Campbell běžel pro Brathay Trust, aby uctil památku svého otce Martina, který zemřel v létě roku 2016. Na běh na počest Matta Campbella se už přihlásilo přes 8 000 lidí. Název netradičního běhu je Finish for Matt (Dokonči za Matta). Lidé tak kromě jiného chtějí vzdát hold svému oblíbenému inspirátorovi a talentovanému kulinářskému mistrovi. „Byl pro nás jedinečnou inspirací. Všichni jsme se těšili na spolupráci s ním na některé z jeho kulinářských myšlenek, kterými byl inspirací i pro další generace," stojí mimo jiné v jednom z oficiálních prohlášení.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce