Rubriky:

Odjinud

Atlet v důchodu chce na Everest. Bude první na světě?

9. května 2018 08:03 - Washington

Dvojnásobný olympijský reprezentant Spojených států amerických a bývalý vicemistr světa v běhu na 800 metrů se chce pokusit o druhou velkou věc ve svém životě, o níž si dříve lidé mysleli, že ji lidské tělo nedokáže zvládnout. Co přesně má v plánu?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Nick Symmonds ohlásil, že se pokusí vystoupat na vrchol nejvyšší hory světa Mount Everest. Má to být jeho další projekt a má název Mile to Mountain. Jeho název odkazuje na skutečnost, že ještě do poměrně nedávné doby přetrvávalo přesvědčení, že jak vystoupat na 8848 metrů vysokou horu, tak zaběhnout vzdálenost jedné míle v čase pod čtyři minuty je pro lidské tělo fyzicky nemožné.

Pyrenejská mašina vyběhla na Everest. Cíl v klášteře ale zůstal nedosažen

Na vrcholek Everestu se poprvé dostal Šerpa Tenzing Norgay s Novozélanďanem Edmundem Hillarym 29. května 1953. Čtyřminutová hranice na jedné míli padla 6. května 1954, kdy se to jako prvnímu na světě na oficiální dráze podařilo Rogerovi Bannisterovi. Oba „nemyslitelné a neuskutečnitelné" výkony tak padly v rámci necelého roku. Míli pod čtyři minuty už Symmonds zaběhnutou má. Teď se chce pokusit o zdolání druhé překážky. Pokud se mu podaří na Mount Everest opravdu vystoupit, stane se tak prvním člověkem světa, který si připíše tyto dva velké úspěchy.

Nick Symmonds už před časem oznámil oficiální ukončení své závodní kariéry, ve světě sportu nicméně zůstává i nadále činnou personou. Ještě předtím, než se stal profesionálním atletem, se věnoval horolezectví a za svého mládí pravidelně zdolával hory a skály v širším okolí svého domova. Kdysi také toužil po dobytí takzvaných 7 Summits, tedy sedmi nejvyšších hor všech kontinentů světa. Je Everest jen pouhým začátkem jeho dalších dobrodružství?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce