Rubriky:

Odjinud

Opilec, nebo terorista? Muž v Německu najel do účastníků závodu

17. května 2018 08:03 - Praha

V poslední době dostávali maratónci ze všech stran varování hlavně kvůli nadprůměrně vysokým teplotám. Nečekaný přechod ze zimy rovnou do léta stál už letos několik závodníků život. Že kolaps z přehřátí a vyčerpání není jediným životu nebezpečným rizikem spojeným s běháním na dlouhé trati, je nyní trochu více jasné i účastníkům posledního maratónu v německém Heilbronnu. Tam opilec za volantem ohrozil životy několika desítek lidí.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na velké německé běžecké akci chyběl jen kousek k tomu, aby došlo k tragédii s obětmi na životech. Opilý řidič vjel se svým vozem na trať Trollinger Marathon plnou běžců. 39letý silně podnapilý muž během závodu vystoupil ze svého vozu, odstranil zábrany ohraničující trať a vjel mezi běžce. Dvě ženy z řad organizátorů se mu v počínání snažily zabránit a vysvětlit muži, že je trasa závodu uzavřena. Odpovědí agresivního řidiče bylo sešlápnutí plynu a doslova rozražení si cesty dál.

Po atentátu se rozběhla i s utrženou nohou. Navíc našla životního partnera

Následně se i další z organizátorů pokusil šíleného řidiče oslovit a přivést ho k rozumu. Reakce opilce zůstala stejná ‒ sešlápnutý plyn. Muž stačil v poslední chvíli uskočit. Policejní zpráva uvádí, že řidič o chvíli později ohrozil na zdraví a životě další dvě desítky přímých účastníků závodu.

Policie byla schopna muže identifikovat a později zadržet u něj doma. Následný test na přítomnost etanolu odhalil 1,8 promile alkoholu v neurvalcově krvi. Nyní bude čelit příslušnému obvinění a hrozí mu poměrně vysoký trest odnětí svobody.

Na startu jsem letos byla opilá jen dvakrát, říká úspěšná blondýna

K podobnému případu došlo loni také v Rakousku. Tam se při Mondseehaus Halbmarathon dostal zcela opilý řidič dokonce do prostoru cíle. 28letý řidič projel zákazy vjezdu i provozní zátarasy. Při svém řádění rovněž ohrozil několik přímých účastníků běhu a zastavit se jej po krátké honičce podařilo až policejní hlídce. Ta muži následně naměřila 1,84 promile alkoholu v krvi. Opilec přišel okamžitě o řidičský průkaz a čelí trestnímu stíhání.

Je ovšem s podivem, že k podobným incidentům může vůbec docházet. Bezpečnostní opatření při velkých běžeckých akcích v Evropě i Severní Americe totiž neustále přitvrzují. Útoky motorovými vozidly patří mezi oblíbený repertoár islámských radikálů. Za všechny připomeňme třeba masakr ve francouzském Nice z července roku 2016. Na Promenade des Anglais zahynulo téměř 90 lidí a více než 400 jich bylo zraněno. Ze stejného místa každoročně startuje French Riviera Marathon s více jak 13 000 běžci.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce