Rubriky:

Odjinud

Brit to v plážových pantoflích dotáhl až do světové knihy rekordů

15. června 2018 09:15 - Praha

Možná si ještě pamatujete na náš článek na začátku roku. Byl o Britovi, který láme světové rekordy v tenkých pantoflích, takzvaných žabkách. Svého času byl nejrychlejší žabkový půlmaratonec. Chtěl se stát světově nejrychlejším maratoncem v žabkách, ale nevyšlo mu to. Tehdy si 49letý excentrický vytrvalec umínil, že to napraví dříve, než mu bude 50. Osud byl otci dvou synů příznivě nakloněn.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pardip Singh Minhas běžel oblíbený Manchester Marathon a celý jej zvládl ve své plážové obuvi. Jeho náročným úkolem bylo zdolat trať o délce 42 195 metrů za čas lepší než 3:47:33. A to se mu také skutečně podařilo! Jeho oficiální čas má hodnotu 3:42:30 a je celosvětově nejrychlejším časem člověka běžícího maraton v žabkách.

Muž v domácnosti láme rekordy v pantoflích

Celá věc neprobíhala příliš hladce. Zhruba v půli závodu Pardipovi jiný běžec zezadu přišlápl jednu z pantoflí a ta se roztrhla. Na to byl ale svérázný šampión připravený. Ze svého běžeckého batůžku pohotově vytáhl náhradní pár obuvi, které se v Británii pro jejich charakteristický zvuk říká flip-flops.

Pardip Singh Minhas (zcela vpravo) letos v Londýně běžel půlmaratonskou trať ve svěrací kazajce.

Na 38. kilometru o své boty zakopl sám rekordman. „Musel jsem se zklidnit a znovu získat koncentraci. Byl to úžasný pocit závod dokončit," řekl Pardip v cíli novinářům. Vytrvalec měl od začátku v úmyslu běžet v těch nejlacinějších botách. Chtěl tak kromě jiného vyslat jasné poselství ostatním běžcům: Nepotřebujete drahé vybavení, nepotřebujete vlastně vůbec nic. Běhat se dá ve všem!

Teď už víte i vy, že na případný výkon hodný zápisu do Guinnessovy knihy rekordů nemusíte potřebovat nic víc, než vybavení za méně než jednu libru (asi 30 korun).

kü, Sport.cz

Pokusili byste se také o zápis do knihy rekordů, kdyby to stálo jen 30 korun?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 únor 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce