Rubriky:

Odjinud

Krutý diktátor si vydržuje vlastní skvadru běžeckých ochránců

16. června 2018 08:35 - Praha

Velkým překvapením pro celý svět bylo zjištění, že i severokorejský diktátor Kim Čong-un má prokazatelnou zálibu v běhu. Tedy ne že by se mu věnoval přímo on sám, má na to lidi. Běžci mu zkrátka imponují. Jasně se to prokázalo i při setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem, kde hlavy států projednávali severokorejský jaderný program.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Čong-un se prý v době, kdy pobýval na summitu v Singapuru, velmi obával vražedného útoku na svoji osobu, a tak kromě speciálně pancéřovaného mercedesu povolal do akce i své oblíbené běhající bodyguardy. Dvě šestice zdravím a silou sršících mužů vždy obklopovaly jeho jedoucí limuzínu ve formaci velkého V.

Nejpodivnější na světě. Zákazy a kontroly. I takový může být sport

Tělesná stráž severokorejského vůdce se tak v neoficiálním žebříčku nejsportovnějších bodyguardů světa posunula na první příčky. Jak by také ne, členové tohoto speciálního týmu s kódovým označením Central Party Office #6 jsou totiž vybíráni mezi aktivními příslušníky severokorejské lidově demokratické armády. Pečlivým sítem projdou jen ti nejlepší a nejudatnější gerojové, mistři bojových umění musející splňovat navíc ještě jednu velmi důležitou vlastnost: Svou výškou nesmí zastínit velkého Kima. Jinými slovy se musejí vejít pod linii 1,65 metru od země.

Dobré běžecké schopnosti jsou dalším předpokladem. Ovšem v tílku, trenkách a tretrách umí běhat kdejaký floutek. To Kimovy nejbližší bezpečnostní složky musejí umět klusat elegantně a se vší parádou ‒ lakýrky, kalhoty s nažehlenými puky, sáčko ležérně rozepnuté, bílá košile a kravata, to je vybavení jistě nejlépe placených běžců-profesionálů Severní Koreje. Jen těžko si pak ovšem lze vysvětlit fakt, že světový rekord v běhu na půlmaratónské distanci v obleku drží nějaký Japonec. Zřejmě mají Kimovi běžci důležitější úkoly než plnit startovní pole nějakých proradně kapitalisticko-imperialistických závodů.

kü, Sport.cz

Kdybyste mohli být členem běhající ochranky českého prezidenta, využili byste takovou šanci?

Zrušit


Časová osa: Odjinud

Filtr článků - Odjinud


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce