Rubriky:

Radíme

Zázrak? Sluchátka dopomohou rychleji k lepším výkonům

7. července 2018 08:00 - Praha

Chcete trénovat ještě lépe, ještě efektivněji, dosahovat ještě lepších výsledků, a to v kratším čase, než by bylo jinak možné? To všechno vám slíbí firma vyrábějící kouzelná sluchátka. Ne, ne, není to utržené sluchátko z Macha a Šebestové, z něhož by se po vyslovení jakkoli bláznivého přání ozývalo: „Ale ovšem!“ Jde o sluchátka sportovně-hudební a novou technologii takzvaného neuroprimingu.

 

facebook Halo Neuroscience

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Laicky řečeno jde o sluchátka, která vám specifickým způsobem budou elektricky stimulovat mozek během cvičení, aby se nervové dráhy mezi mozkem a svaly ještě více posílily a pracovaly ještě efektivněji. (A ne, ani při poruše by se elektrická sluchátka neměla proměnit v elektrickou popravčí helmu z filmu Zelená míle.) Téměř standardně vypadající bezdrátová sluchátka v cirkum-aurálním provedení (uzavřená, pokrývající celé ucho) mají most z vnitřní strany vylepšený třemi panýlky s poněkud fakírsky vyhlížejícími trnovitými výstupky.

Co narvat do uší? aneb Běháme se sluchátky, ale muzika v nich není

Právě tyto výstupky zprostředkovávají přímou komunikaci mezi technikou a vaším mozkem. Optimalizace propojení dvojice mozek-sval vychází z přesvědčení, že dobrý sportovec musí mít jednak silné a fit svaly a jednak jejich výborné propojení s řídícím střediskem, totiž mozkem. Samotný sval bez příslušných povelů nebude pracovat správně, respektive nebude pracovat vůbec. Aby zabíral na hranici svých možností, musí být vycizelovaná i jeho spojení s mozkem.

Dobrodiní sluchátek Halo Sport pocítíte tak, že je nasadíte jako svá zcela běžná sluchátka, pustíte si do nich svou oblíbenou muziku a prvních 20 minut strávíte rozehříváním a přípravou na sportovní výkon. Právě v těchto prvních 20 minutách probíhá onen neuropriming (neurologická příprava) pomocí dodávané aplikace na mobilní telefon. K dispozici je hned deset úrovní intenzity. Stimulace mozku probíhá téměř neznatelně, neměli byste zaznamenat žádné nestandardní projevy oproti běžným sluchátkům. Pouze někdy může dojít k většímu prohřátí pokožky hlavy.

Po zahřátí svalů v první dvacetiminutovce se pak sportovci mají oddávat běžnému tréninku. Sluchátka mohou odložit nebo používat dále jako jakákoli jiná. V mozku by měla na zhruba hodinu nastat fáze „hyperplasticity", kdy by měl mít mozek zvýšenou schopnost učit se a adaptovat na trénink (zdokonalovat nervová propojení). Takto by mělo být možné dosahovat lepších výsledků v rychlejším čase. Sluchátka jsou doporučená pro všechny s věkem od 18 let výše a pozitivních účinků neuroprimingu mohou kromě sportovců, běžců, golfistů, crossfiterů využívat například i hudebníci. Ještě pořád máte nějaké výmluvy, proč konečně nezaběhnout maratón pod tři hodiny a ještě se u toho nenaučit hrát třeba na housle?

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2020 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce