Rubriky:

Radíme

Je nejlepší na světě. Co radí král sprintu? Zde jsou čtyři doporučení

15. února 2015 12:05 - Praha

Jeho kariéra je působivá, v několika nejbližších letech patrně nedostižná. Jako by snad byl z jiné planety. Ale není. Stále rozesmátý jamajský sprinter Usain Bolt opanoval mistrovství světa, olympijské hry, byl členem rekordní štafety na 4x100 metrů. Celkem nasbíral šest olympijských zlatých a osm ze světových šampionátů. Jak on vidí trénink, co ho vede a žene vpřed?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Bavit se o jeho tréninku, režimu, stravě, cvičeních, to nemá moc smysl. Stejně nikdy nebudeme na takové úrovní jako on. Ale držitel tří současných světových rekordů má radu pro běžce. A nemusí jít jen o sprintery.

Ukaž se

Nikdy nepodceňujte sílu na tréninku. „Měl jsem několik špatných období, ale já se vždycky vrátil a ukázal se. Já potřebuju dělat více a více práce, takže tento program jsem opravdu posílil na tuto sezónu. Všechno, co já musím dělat, je pokračovat po stejné cestě. Udělat pár závodů, a měl bych být v pohodě," svěřil se Bolt pro shape.com.

Neignorujte bolest

Dokonce i profesionálové si ubližují. Například po zranění nohy, musíte být více v souladu s tělem. „Když cítíte bolest, zajistěte, že jste pod kontrolou. Je lepší si vzít den volna než trénovat, aby se zranění zhoršilo," řekl Jamajčan. „Ujistěte se, že poznáte rozdíl mezi bolestivostí a bolestí."

Relaxujte

Před důležitým sprintem atlet říká, že je klíčové zůstat v pohodě, mimo tlak. „Snažím se být sám sebou, být uvolněný a zábavný člověk. Zkouším najít někoho, koho znám. Zkouším mluvit, smát se, relaxovat a nemyslet na nic jiného. To mi dává rozdílnou energii. Pak jdu ven bojovat."

Buďte si jistí

„Jen za podmínky, že trénujete tvrdě každý den v týdnu, můžete jít závodit s vědomím skvělé formy. Je to jednoduché. Pokud jste v nejlepší formě, ve které můžete být, nezáleží, jestli prohrajete, ale vy víte, že jste udělali to nejlepší. Poté se můžete učit ze zkušeností. Zjistíte, co můžete udělat lépe příště. To je klíč," uzavírá Bolt.

Máte to také tak?

lik, Sport.cz

Souhlasíte s Boltem?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce