Rubriky:

Radíme

TEST: Kompresní návleky CompresSport R2

5. března 2015 16:02 - Praha

Běžet a zároveň regenerovat. To je přece ideální. A zdá se, že to jde. Stačí nasadit kompresní návleky, které jsou vhodné pro sportovní aktivity. Využívají se během a také po tréninku. Kýžené komprese je dosáhnuto díky speciálnímu elastickému materiálu, ze nichž je toto sportovní vybavení vyrobeno.

 

Milan Malíček, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Kompresní návleky na lýtka? Říkám - ano. Pokud máte například problémy s lýtky, cítíte při dopadu bolest, tato část běžeckého oblečení pomůže. Sval je obepnut v pevném krunýři a nemá čas „létat", zvláště pokud běháte po tvrdém povrchu, či užíváte botu s menším dropem a méně tlumící.

Někomu může zpočátku dělat problém svíravý pocit, který je nezvyklý. Ale tomu se dá částečně předejít správným výběrem velikosti. I když jsou pro některé běžce kompresní návleky kontroverzní téma, nemusí být pro všechny. Záleží na každém. Mohou pomoci výkonu a snižují i únavu během pohybu. Návleky velice účinně redukují svalové otřesy, vibrace a předcházejí tak možnému vzniku zranění.

Rychlejší regenerace

Druhou skupinou běžců, která vyhledává kompresní návleky a podkolenky, jsou ti, kteří je využívají po tréninku. Doběhnou a nasadí. To vše z jediného důvodu - rychlejší regenerace. Dochází ke snadnějšímu odplavování kyseliny mléčné. Po výkonu pokračuje posilování zpětného žilního odtoku krve, čímž se snižuje potřebný čas pro regeneraci. Tím pádem můžete častěji a kvalitněji trénovat. Pokud běháte ráno, můžete mít kompresní návleky například následně v práci pod kalhotami.

ČTĚTE TAKÉ: Kompresní návleky: Opravdová pomoc, nebo jen marketingová bublina?

Kompresní návleky CompresSport R2 můžete vybírat z devíti barev a cena za jedno balení je 890 korun. Výrobce doporučuje tento produkt nejen pro běhání, ale i pro triatlon, fotbal, basketbal, cyklistku, tenis, volejbal, fitness. Tento velký výčet má dva pohledy. První je sportovní - jde ho využít při více sportech, což je výhodné, protože nemusíte pro více sportů kupovat více balení. Druhý pohled je marketinkový - zasáhne tak více možných uživatelů.

CompresSport R2
+ zvýšení sportovního výkonu
+ ochrana před otřesy
+ zkrácení svalové regenerace
+ zlepšení činnosti svalů
+ svaly jsou v teple
+ lepší odvod potu
- někomu může vadit svíravý pocit (ale jde o kompresní návleky)
- po prvním použití pouští barvu

Výrobce slibuje vyšší výkonnost, absorpci nárazů, podporu žilního odtoku a rychlejší regeneraci. Po vyzkoušení těchto návleků mohu říci, že tomu tak opravdu je.

Složení: 60 % polyamid, 25 % elasthan, 15 % polyester, návleky jsou vyrobeny v Evropské unii. Výrobce uvádí, že není potřeba návleky po každém použití prát v pračce, ale stačí použít například sprchu, s čímž lze souhlasit. Po prvním použití počítejte s tím, že po sundání budete mít na lýtkách žmolky látky.

Pokud máte zájem využívat kompresních pomůcek více, není problém. Trh je zásoben a pro zákazníka a svůj zisk nabízí celou paletu možností. Kompresní pomůcky na stehna, celé nohy, paže, případně celé podkolenky.

Také jsme testovali:
Led Lenser H7R.2 - nadupaná čelovka s překvapením
Běžecký batoh Bergans Rondane 6 l
Běžecké triko Devold – Wool Mesh Man Shirt
Bergans Soleie – Nesmrdí a zahřeje

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz:
cyklistické návleky Compressport Calf R2
Libor Kalous, Sport.cz

Pomáhají vám kompresní návleky při běhu?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce