Rubriky:

Radíme

TEST: Ponožky Icebreaker Mens Run+ Ultralight Cushion

24. března 2015 16:05 - Praha

Z vlny merino jsme testovali snad všechno. Od čepice přes triko s krátkým i dlouhým rukávem až po dlouhé spodky. Jediné, co nám ještě chybělo, byly ponožky. Vlněné ponožky nám pletly babičky na zimu a nikoho by asi nenapadlo brát si je na sebe třeba i v létě. Možná to bylo také tím, že je babičky neuměly uplést z vláken o tloušťce pouhých několika mikrometrů. Dnes už je možné skoro všechno, a tak můžete své ponožky z merina nasazovat kdykoli.

 

Jan Handrejch, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Ultra Light mají padnoucí střih bez jakýchkoli švů, které by mohly tlačit. Ponožky jsou navíc dělené specificky pro pravou a levou nohu. Místa s větším namáháním jsou vyměkčena. Nošení je tak zcela komfortní. Při zvýšené aktivitě oceníte hlavně jejich dobrou prodyšnost, kterou ještě umocňuje jemně síťovaný panel na nártu.

PLUSY
zvýšená pachuodolnost
vysoký komfort nošení
dobrá prodyšnost

Při běžném nošení jsme zpočátku měli zvláštní pocit, jako by ponožky v botě více klouzaly. Vznikaly tedy určité obavy, jak se zachovají v běžecké botě při plném zatížení. Strach se však ukázal jako zbytečný. Na jiný pocit nošení jsme si rychle zvykli a při běhu se ponožky chovaly ideálně - rozběhnete se a nevíte o nich, můžete se zcela soustředit na výkon.

MÍNUSY
zpočátku zvláštní pocit
vyšší pořizovací cena

Obsah vlny je ve směsi ponožek 61 %, což se dá u této oděvní součástky snadno pochopit. U ponožky jsou zvýšené nároky na elasticitu a přilnavost, bez lycry a nylonu se zkrátka neobejdete. Na druhou stranu se poněkud snížila pachuodolnost a ponožky bylo nutno vyprat „už" po třech dnech trénování.

Orientační cena: 370 Kč

Také jsme testovali:
Běžecká ledvinka Adidas Run Yur Belt
Čelovka Fenix HP 12 ‒ Udělejte si den kdykoli a kdekoli
Kompresní návleky CompresSport R2
Adidas Run Light ‒ malé světlo s velkou funkcí
Běžecké triko Devold – Wool Mesh Man Shirt

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce