Rubriky:

Radíme

TEST: Adizero Sprintweb Tight – proklatě dobré elasťáky

8. dubna 2015 15:06 - Praha

Slyšíte-li někoho mluvit o běžcích, pravděpodobně si představíte postavy vyzáblé na několikero různých způsobů navlečených - jak jinak než v elastických kalhotách. Elasťáky, někdy též běžecké legíny, jsou neodmyslitelnou součástí šatníku sportovců tohoto druhu. Nestyďme se za to, vždyť nabízené modely jsou stále módnějšího střihu a stále funkčnější. Proč třeba nevyzkoušet Adizero Sprintweb Tight?

 

adidas.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tyto elastické kalhoty zaujmou na první pohled. Oblíbíte si jejich vzhled, i když třeba nepatříte úplně mezi zastánce upnutých oděvních součástek. Celé černé, po bocích mají pěknou grafiku vytečkovanou z reflexních prvků, na levém koleni obligátní logo výrobce.

To chce klid a nohy v chládku

Na elasťácích vás hned zaujme rozdílnost tkaniny od kolen dolů. Oproti zbytku je mnohem více prodyšná, nebál bych se použít dokonce adjektivum síťovaná. Má se totiž postarat o dostatečný odvod potu z daných míst a zároveň poskytovat maximální míru chlazení. Přeci jen lýtka a další svaly podkolení se hlavně na rovinatých tratích podílejí nejvíce na vašich úspěších či prohrách. Dobré odvětrávání jim může pomoci v jejich nelehkém údělu.

Větší část kalhot je spíchnuta z tkaniny climacool, která se stará o příjemný chládek a pocit sucha. (Člověk se někdy až diví, že se z ní nevyrábějí i dámské vložky.) Optimální běžecký komfort nebránící nejlepším možným výkonům by měl být zaručen.

Střih ve třech dimenzích

I v oblasti střihu se snaží výrobci neustále zdokonalovat. Nejinak je tomu i u těchto elasťáků. Jednotlivé díly a panely jsou sešívané trojdimenzionálně, takže kalhoty skvěle sedí, dobře pasují a zároveň poskytují vysoký komfort nošení. Volba látky a střihu se snaží docílit toho, aby kalhoty v maximální možné míře kopírovaly tvary lidského těla. A to se opravdu daří. Neomezují přirozený rozsah běžcových pohybů a v klíčových partiích působí trochu jako kompresní návleky.

Sám použitý materiál stojí za zmínku. Je lehký, rychle schne, má tvarovou paměť, takže se nevytahává v namáhaných místech, jako jsou třeba kolena. Navíc dobře propouští pot a netřepí se, nežmolkuje. To oceníte hlavně v případech, kdy v terénu jako já několikrát za sebou upadnete. Čekal jsem minimálně jedno koleno protržené o roští nebo drobné kamínky, v očekávání jsem setřel prach cest ‒ a koleno jako nové. Na látce vůbec žádná stopa po právě praktikovaném násilí.

Stahování v pase je na gumu a šňůrku. V horní části beder je všit meshový panel pro lepší odvětrávání potu, jenž vám steče po zádech. Na zadní straně vpravo je umístěna malá kapsa na drobnosti s takzvaným neviditelným zipem. Zipy v partiích nad kotníky nejsou u tohoto modelu potřeba ‒ vzhledem k vysoké elasticitě materiálu v podkolení. Katalogová cena běžeckých legín je 2299 korun.

PLUSY
dobře vypadají
neomezují, švy nedřou
dobrý střih i materiál
MÍNUSY
meshové dolní části na sobě více drží nečistoty a zároveň mohou být náchylnější k poškození při běhu v terénu
René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce