Rubriky:

Radíme

Běh pro radost a štěstí - Joy Run již tuto neděli

17. dubna 2015 07:44 - Opava

Pokud se budete v neděli pohybovat kolem Opavy a máte slabost pro nejrůznější netradiční běhy, určitě se zastavte na Joy Run. Jde o běžecký závod velmi netradičního charakteru. Běží se s hendikepovanými dětmi a hlavním cílem akce je jejich integrace mezi vrstevníky a odbourávání zbytečných bariér a přehnaných obav z kontaktu s nimi.

 

Michal Berger, Jarhead studio

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Akce probíhá v Městských sadech v Opavě, a to mezi 9. a 18. hodinou. Celkově se poběží čtyři závody na šestikilometrové trati. Vybíhá se v šestičlenných týmech. Na jednoho hendikepovaného na speciálním vozíku připadá pět běžců.

Organizátorům jde hlavně o to, aby měli handicapovaní možnost alespoň na jeden den zapomenout na svůj handicap a užili si po boku svých zdravých vrstevníku nezapomenutelný den plný nových zážitků a zkušeností. Právě kontakt s nehandicapovanými lidmi svého věku je to, co mnohým handicapovaným schází nejvíce.

Akce bude mít také bohatý doprovodný program, při němž si jak hendikepovaní, tak i široká veřejnost budou moci vyzkoušet spoustu nových aktivit. Svými tóny naplní okolí hudební uskupení jako Baby Secondhand, Špek Band, Urban Robot, Bad Boyz. Návštěvníci se mohou těšit i na taneční vystoupení. A potkat mohou i některé známé sportovce a osobnosti z blízka i daleka ‒ komika Václava Upíra Krejčího, českou Miss Earth 2015 Karolínu Mališovou, Jakuba Šiřinu, Hanu Sládečkovou, Petra Czudeka, Zdeněka Pospěcha, Jana Kunzeho a další.

Garantován je dobročinný charakter celého podniku. V případě, že bude získáno více finančních prostředků, než je plánovaný rozpočet, budou využity na pořádání dalších akcí obdobného charakteru.

Více informací na www.joyrun.cz.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 listopad 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce