Rubriky:

Radíme

Běh může být požehnáním pro pánské intimní partie

1. května 2016 08:58 - Londýn

Stejně jako třeba cyklisté i běžci občas řeší otázku, zda jejich koníček nebude mít nějaký negativní vliv na jejich pozdější pokusy o přenos genetických informací. Jak ale potvrzují výzkumy vědců z Británie i Spojených států, účinek běhání na pánské rodinné klenoty je veskrze pozitivní. Na co všechno se mohou běžci těšit?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Pojďme rovnou začít tím nejlepším: Běhání zvyšuje kvalitu spermatu. „Máme mnoho důkazů, že fyzická aktivita, zvláště pak běh, může zlepšovat plodnost na straně mužů," říká T. Koehler, vedoucí výzkumník z univerzity v Illinois. Pozadu s chválou běhání nezůstává ani British Journal of Sports Medicine: „Muži trávící 15 či více hodin týdně pohybovými aktivitami dosahují koncentrací spermatu až o 73 % vyšších než muži neaktivní." Jejich orgány zkrátka produkují více običíkovaných přenašečů genetického kódu.

ČTĚTE TAKÉ: Lékaři bijí na poplach: Sezení zabíjí, pohyb léčí

Je to ale jediné pozitivum, jež nám běh může v této oblasti nabídnout? Ani zdaleka ne! Běhání zlepšuje rovněž erekci. Asi každému je dnes jasné, že pohybové aktivity povzbuzují krevní oběh a zlepšují činnost srdce. A to také znamená zlepšení erekce. Američtí lékaři provedli výzkum, jenž potvrdil, že už dvě hodiny tvrdého tréninku týdně se po několika málo měsících odrazí také v tvrdosti mužné chlouby.

A výčet pozitivních vedlejších účinků ještě stále není u konce. Pravidelný běh zvyšuje také hladinu testosteronu, mužského pohlavního hormonu důležitého třeba pro budování svalové hmoty a získávání síly, ve vašich žilách.

Aby lékaři dostáli vyváženosti ve svých informacích, dodávají jedním dechem také určitá varování. Příliš velké tréninkové dávky (udává se cca 100 km/týden) mohou naopak koncentrace testosteronu až o třetinu snižovat. Ani kvalita spermatu nezůstane zachována. Při výrazném zatížení totiž v těle startují zánětlivé procesy nepříznivě působící na spermie. Varovný prst zdvihají vědci také v případě přílišné komprese v oblasti genitálií. Jakékoli běžecké vybavení by nemělo vést k omezování průtoku krve nebo znecitlivění.

A shrnutí na závěr? Výzkumníci se vzácně shodují na jednoduchém zjištění: Hladiny testosteronu a kvalitu spermatu měli nejvyšší běžci z kontrolní skupiny s celkovou kilometráží do 60 týdně.

kü, Sport.cz

Pozorujete na sobě pozitivní účinky běhu také v této oblasti?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce