Rubriky:

Radíme

Apple představil nové hodinky s GPS pro sportovce. Převálcují konkurenci?

17. září 2016 07:56 - Cupertino

Fanoušci běhu a techniky ve Spojených státech jsou uvedením nových hodinek nadšeni. Konečně se jim do rukou, pardon na zápěstí, dostanou hodinky odolné potu a vodě, s mnohem větším a jasnějším displejem, vymazleným operačním systémem a hlavně – s navigací. Ostatním výrobcům GPS tak firma s nakousnutým jablkem ve znaku přidělala nejednu vrásku na čele. Na trh totiž vstupuje ruku v ruce se světovou sportovní jedničkou – rovněž americkou Nike.

 

nike.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Přední počítačový výrobce to zřejmě se světem atletiky myslí vážně. Nové, odlehčené hodinky totiž přicházejí s předinstalovanou vylepšenou aplikací Nike+ a celkově jsou svým zaměřením určené pro lidi s aktivním životním stylem. Rozhýbá jablko Ameriku? Zřejmě ano, ovládání už snad ani nemůže být jednodušší a intuitivnější. Několik málo ťuknutí na dotykový displej a trénink začíná. Apple Watch umějí navigovat i v offline režimu, není tedy nutné ztrácet se někde v hlubokém lese nebo mezi vysokými stromy či věžáky. V klidu s nimi můžete absolvovat i triatlon, vydrží ve vodě do 50 metrů.

ČTĚTE TAKÉ: Kontroverze na druhou: Technické pomůcky běhu pomáhají, nebo škodí?

Zabudovaná GPS ulehčila život všem uživatelům předchozí verze hodinek. Nyní už pro navigování není potřeba mít spárovaný mobilní telefon u sebe, hodinky jsou schopny zcela samostatného aktivního života. Už nyní se rojí vývojáři lačnící naprogramovat pro hodinky nové a ještě lepší aplikace. Už nyní je prý jasné, že jednou z prvních bude Pokémon Go.

Jedním kliknutím je možné dostat se do aplikace Nike+ Run Club, kde jsou k dispozici tréninkové rady, plány, historie výkonů nebo třeba i povzbudivé vzkazy od dalších běžců. Aplikace vás také upozorní, když jsou venku ideální podmínky k běhu. Samozřejmostí i u hodinek zůstává osobní asistence Siri.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce