Rubriky:

Radíme

Zasahovat musela pivní policie. Český rekord padl hned třikrát

6. října 2016 09:31 - Brno

Na brněnském stadiónu Moravské Slavie se v neděli střetli účastníci již třetího ročníku Pivní míle. Úkolem závodníků je popasovat se se standardním atletickým oválem o délce 400 metrů po vypití třetinky piva a to celé čtyřikrát zopakovat. Závody získávají stále více na popularitě. A není se čemu divit. Servíruje se vývozní nefiltrovaný speciál a výsledky už leckdy snesou srovnání s ostatními světovými výkony.

 

abccyklosport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Do české pivní míle se vrhly dvě desítky štafetových týmů a bezpočet žíznivých jednotlivců. Za čtyřčlenné štafety musí každý člen absolvovat jednu třetinku piva a jeden okruh na oválu, jednotlivci musí zvládnout čtyřnásobek sami. Zatímco v cizině si leckdy každý volí svoji vlastní pivní značku, v Brně vsadili na unifikovaný přístup: „Máme tentokrát vývozní nefiltrovaný speciál, který jinak pijí pouze Číňané a Italové. Přiznám se, že jsem to už nevydržel a ochutnal. Je opravdu výborné, jedno z nejlepších piv, co jsem kdy pil," pochvaloval si ředitel závodu Libor Tuček.

ČTĚTE TAKÉ: Konečně jsme světoví! Pivní míle poprvé v Česku

Světový rekord v pivní míli nově drží Kanaďan Corey Bellemore výkonem 4:34,35 ruku v ruce se svým oblíbeným pivem značky Kingfisher (Ledňáček). Čeští, moravští a slezští borci jeho výkon zatím neohrožují, ale blíží se mílovými kroky. Na letošním ročníku padl český rekord hned třikrát. Napřed ve štafetách překonal sám sebe tým VSK Zbytkáči Brno v novém rekordu 5:02. V jednotlivcích nejprve zabojoval loňský favorit Jakub Piňos s časem 6:18, aby jej hned vzápětí překonal triatlet František Kubínek výkonem 5:51 (odpovídá 8. místu světových tabulek).

Všichni pili Černou Horu a ředitel závodu osobně se staral o její excelentní vychlazení. Poprvé organizátoři nasadili také „pivní policii", pořadatelskou službu, která dbala na správné dopíjení piva závodníky. Už nyní je znám termín 4. ročníku: 1. říjen 2017. Pište si do diářů! Jestliže jsme první na světě v konzumaci piva v přepočtu na jednoho obyvatele, proč bychom nemohli být také těmi nejrychlejšími pijci, no ni?!

René Kujan, Sport.cz

Věříte, že Česká republika jednou obsadí i první příčku Beer Mile?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce