Rubriky:

Radíme

Sledujte: Srna brutálně sestřelila účastníka cross-country

22. listopadu 2016 08:33 - New York

Když se mluví o pohybu na čerstvém vzduchu, většinou je to v souvislosti s jeho pozitivním vlivem jak na lidskou psychiku, tak i na lidské zdraví. Škarohlídi sice občas prohodí cosi o souvislosti sportu a trvalé invalidity, ale statistiky mluví jasnou řečí: kdo se hýbe, ten je na tom psychicky i fyzicky lépe. Ne všichni ovšem musí řeč statistiky naplňovat do posledního puntíku.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Na přespolních běžeckých závodech ve Spojených státech amerických došlo ke kuriózní situaci. Zatímco běžci v plném nasazení překonávají louku nedaleko zastavěného území, v krajině se objevuje skupina srn. Dezorientované a vystrašené se pouštějí do bezhlavého úprku za svou první kolegyní, křižujíce tak proud dobíhajících závodníků.

Pohotová kamera zachytila skupinu srn řítící se po mírném svahu dolů. Mnoho ze zvířat proběhlo slalomovými sloupky tvořenými účastníky závodu bez problémů. Jedna srna a jeden běžec ale zřejmě neměli své hvězdy v nejpříznivější konstelaci. Došlo ke střetu. Ovšem ne ledajakému.

ČTĚTE TAKÉ: Základy free runningu I. ─ přeskok překážky skokem plavmo

Jeden kus vysoké, který zafungoval jako vystřelený projektil, v plné rychlosti naráží do nic netušícího běžce. Varovné pokřikování diváků nezabralo. Běžec se ve zlomku vteřiny ocitá zcela bez kontaktu se zemí, nohy divoce vystřelují k obloze, obrázek jak z nějakého akčního komixu. Útočné zvíře se rychle zvedá opět na nohy a pádí do bezpečí. O běžci se totéž říct nedá. Zůstává na zemi, možná zraněn. Ostatní probíhají okolo a pouze jediný z účastníků závodu se mu vrací na pomoc. Na sociálních sítích se pod videem objevuje lakonické konstatování: „My děláme cross-country. Nejdřív dobíháme do cíle, pak se teprve staráme o mrtvé a raněné."

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce