Rubriky:

Radíme

TEST: Triko pro běžce-bojovníky ‒ Reebok Spartan Pro Long Sleeve Compression Shirt

2. ledna 2017 13:07 - Jablonec nad Nisou

Začátkem listopadu jsem dostal příležitost otestovat během měsíce triko firmy Reebok z kolekce Spartan. Není to zrovna období, kdy se dá venku běžně běhat jen ve slabém tričku a už vůbec ne u nás na severu. Také jsem neměl možnost ho vyzkoušet na klasických překážkách závodu Spartan Race, běžce ale i tak může potěšit.

 

Reebok.com

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

První dojem byl velmi dobrý, triko ve velikosti „M" na moji postavu o výšce 170 entimetrů a váhy 67 kilogramů skvěle padne. Je mírně kompresní, to někomu nemusí vyhovovat, ale zase nikde nedře. Byl jsem zvědavý, jestli se to potvrdí i při běhu a cvičení. Výrobce uvádí složení 86 % polyester a 14 % elastan s funkcí Compression fit, která má podporovat svaly a zmírňovat ztuhlost. Co se týče designu, tak podle mě je velmi povedený a jeho líbivost potvrdilo i nezávislé něžné pohlaví.

V triku jsem za necelý měsíc naběhal zhruba 200 kilometrů a musím říct, že se první dojem potvrdil. Triko dobře sedí, opravdu nikde nedře a podle mého pocitu je příjemné na těle. Tím ,jak tělo obepíná, může při závodě typu Spartan Race eliminovat zachycení nebo zadrhnutí u některého typu překážek. Musím také říci, že velmi slušně odvádí pot a rychle schne. To podle výrobce způsobuje technologie Speedwick tech.

PLUSY
skvěle sedí
mírně kompresní
rychle schne
zpevněná předloktí
MÍNUSY
neshledány
CENA
1899 korun

Když jsem při testování neměl k dispozici překážky, které jsou součástí závodů Spartan Race, a netestoval triko pouze při běhu, tak jsem ho několikrát použil i při svém pravidelném cvičení. Jednalo se o desítky shybů na hrazdě, stovky kliků a sed-lehů a samozřejmě angličáky, které se při bahenních závodech používají jako trest za nezdolání překážky. I u těchto aktivit se triko osvědčilo.

A co cena? Výrobce na svém e-shopu uvádí 1 899 korun, pro někoho to může být hodně, pro druhého přijatelná. Pokud ale chcete být při závodech typu Spartan Race styloví a rozhodnete se tuto částku investovat, tak podle mého názoru dostanete za tuto cenu velmi dobrý produkt.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Triko Icebreaker Ellipse jako dělané pro chladnější tréninky
Nike Element Sphere 1/2 Zip. Komfortní triko do nečasu 
Tričko Salming Running LS. Druhá kůže do chladnějších dnů 

Martin Lukeš, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce