Rubriky:

Radíme

TEST: Kompresní podkolenky Mico Oxi-Jet Running Light - pohodlí v italské módě

13. ledna 2017 12:17 - Praha

Kompresních sportovních doplňků přibývá na našem trhu velké množství snad každý den. Mezi ty největší novinky patří také počin italského producenta Mico Sport. Komprese se stále více vyrábí i stále více kupuje, a tak by na ní vážně mohlo něco být.

 

René Kujan, Sport.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Mico vstupuje na náš trh s kompresí podkolenkami Oxi-Jet Running. Hned na visačce i samotném balení udeří do očí sdělení o udělení několika významných certifikátů. V první řadě se o ponožkách pochvalně zmínila a svými razítky je ověnčila Italská flebologická společnost. Glejt prokazuje vhodnou účinnost a zdravotní nezávadnost výrobku. Druhým certifikátem, který stojí za zmínku, je Oeko-tex garantující, že všechny materiály použité při výrobě jsou zdraví nezávadné.

ČTĚTE TAKÉ: Komprese je možná lepší než ledování

Ale dost úředního šimla s razítky, pojďme se podívat na samotné podkolenky. Čtyřiapůlcentimetrový horní okraj přechází do výrazně žebrované části táhnoucí se přes holeň a lýtko. S úrovní kotníků mění ponožka svou texturu, stává je hladší, avšak pevnější. Místo dotyku s jazykem boty je zesíleno příčnými proužky. Oblast Achillovy šlachy je zesílená a vyměkčená. Dlouhé záprstní kůstky zpevňuje tužší obdélníkový prvek, který v horní části nártu přechází do téměř síťované struktury pro lepší odvětrávání. Ponožka je zakončena špičkou s jedním nevýrazným plochým švem přes horní část prstů. Zároveň nese označení pravé a levé nohy.

Ve srovnání s ostatními kompresními podkolenkami, které již prošly našimi uživatelskými testy, patří Oxi-Jet spíše k těm s jemnější kompresí. Její úroveň lze hodnotit jako střední a dobře rozvrstvenou. Nesvírá svaly příliš mnoho, neomezuje v pohybu. Nejsilnější kompresi poskytuje podkolenka v oblasti kotníků, ta přechází do jemnější komprese lýtek a pokouší se zcela minimalizovat na nejnižší možnou úroveň v oblasti zakončení, takže se tolik nezařezává pod kolenem. Je to určitě i díky velmi širokému zakončení, které je oproti jiným modelům třeba až dvojnásobné.

PLUSY
příjemná, dobře rozvrstvená komprese
výrazně chráněná achilovka
široký, nezařezávající se horní okraj
špička ponechává prostor pro pohyb prstů
výrazné značení pravé a levé nohy
MÍNUSY
chybí diverzifikace velikostí podle šíře lýtka
VÁHA
72,4 gramů (velikost L: 41-43)
CENA
640 korun

Pozitivně překvapilo také zpracování samotného chodidla. Zatímco nárt je pevně obemknut, prsty nohou se výrobce snaží nechat co nejvolnější, aby mohly pracovat při každém kroku a dopadu. To je určitě pozitivní a to se cení. Určitě potěší i sytě oranžová barva vhodně doplněná černými kontrastními prvky. U Italů si asi není třeba dělat starosti s módností či výslednou estetikou.

Osobně patřím k lidem, kteří nedokážou s kompresními podkolenkami na nohou řádně běhat. Nevím, zda jsem nějaká fyziologická anomálie, ale komprese při výkonu mi vadí. Kde mi naopak velmi pomáhá, je podoběhová regenerace. Tam jsem jejím velkým příznivcem a zastáncem. Nejinak je tomu u Oxi-Jetů. Z mého pohledu jde o příjemnou, středně silnou kompresi, kterou lze po tréninku ponechat na noze - při zachování příjemných pocitů - i několik hodin. Velmi mi vyhovovaly široké, nezařezávající se okraje a volné špičky nebránící v pohybu prstům.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
Podkolenky SLS3 FXC ‒ odolná a kvalitní komprese z Ameriky
Kompresní podkolenky Nessi pomohly po maratónské premiéře
Kompresní podkolenky Kalenji jdou regeneraci naproti

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2018 únor 2018 březen 2018 duben 2018 květen 2018 červen 2018 červenec 2018 srpen 2018 září 2018 říjen 2018 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce