Rubriky:

Radíme

Pecky letošní zimy: Co se nám nejvíc líbilo a osvědčilo?

16. února 2017 13:10 - Praha

Existují součásti běžecké výbavy, které vás neurazí, docela dobře plní svojí funkci, ale tak nějak vám ani po delší době nepřirostou k srdci. A existují i součásti, které si párkrát vezmete na svůj výběh a pak už jen každým krokem děkujete tomu úžasnému hnutí mysli, které vás přinutilo je zakoupit, i když vás třeba někdy ekonomicko-hospodářský úsek vaší mysli důrazně varoval před vyšší cenou. Proměnlivé ‒ a neváhal bych občas použít ani slovo tvrdé ‒podmínky letošní zimy důkladně prověřily vše, co jsme kdy měli na sobě. Mezi testovanými věcmi se vyklubaly hned tři pomůcky, které nás dokázaly obzvláště zalévat přívaly štěstí. Jaké to jsou?

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Největší problémy přinášelo běžcům nerozhodné počasí. Tu bylo výrazně pod nulou a hodně nasněžilo, tu to zase všechno odtávalo a pro samou břečku nebylo kam šlápnout, tu to zase celé zmrzlo a připravilo nám povrch, na němž se udrželi jen ti nejzdatnější eskamotéři v našich řadách. Boty po tom svinstvu klouzaly, ať už měly vzorek nejhrubšího zrna, či byly zcela hladké. Vycházelo to nastejno. Na nějaké rychlostní tréninky jste mohli zapomenout, odraz ze špičky byl v podstatě nemožný bez předchozího kotrmelce. Jenže pak jsme objevili obuv jménem Integrator a vše bylo jinak. Běh byl zase rychlý a krásný. I na ledu, na zmrzlé hlíně, na uklouzaném sněhu. Zase bylo možné pracovat na rychlosti bez ohledu na podmínky. Svět se stal zase dobrým místem na běhání, ať už venku řádilo cokoli.

VJ Sport Integrator

Svým původem bota pro orientační běžce. Tuhá, užší, rychlá, agresivní bota. Ve výrazné podrážce ukrývá navíc 18 malých, ale účinných hřebů hvězdičkového průřezu. Je dělaná, aby zvládla jakýkoli terén, ani dlouhodobé namáčení ji nerozlepí, je připravena na kamení, klacky, led, sníh, zkrátka na všechno. Nejnamáhanější části má vyztužené. I cena je vzhledem ke kvalitě hodně akceptovatelná ‒ 3000 korun za takovou pecku?

Zima je z fyzikálního a astronomického pohledu nedostatek tepla způsobený nižším a kratším slunečním svitem. Z toho vyplývá, že ať už jdeme na trénink ráno nebo večer, vždy už nás zastihne tma. Pokud trénujeme někde v posilovně na páse, nic nás nerozhodí, ale co venku? Tam už budeme potřebovat pořádný buldozer na tmu, hlavně když nás rychlostní trénink zavede do méně přehledného terénu, jakým je například les nebo polní cesta.

Fenix HP25R

Výrobce s bájným ptákem ve znaku nám udělal velkou radost svou „trojokou" novinkou. Čelovka s jednoduchým intuitivním ovládáním děleným mezi „dálkovou" diodu prudkého světla úzkého kužele a „klopenou" diodu světla příjemně přirozené barvy a kužele širokého. To všechno doplněné červenou diodou se stálým nebo blikajícím režimem a napájením kvalitním akumulátorem, jehož dobíjení obstaráte standardním kablíkem s micro USB. Tento kvalitní dáreček má standardně vysoké hodnoty odolnosti proti nárazu a vodě. Co více si přát? Tisícovku lumenů, indikaci stavu baterie nebo zámek proti nechtěnému rozsvícení? Máte to mít!

Asi to také znáte. I v zimě se při tom běhání trochu zapotíte a jakmile se člověk ještě venku na chvíli zastaví, je zle. Voda nasáklá do oblečení rychle odevzdává teplo do svého okolí a vás za chvíli všechno studí a začínáte namrzat. Co kdyby ale existovalo něco, co by dokázalo vypocenou vodu dostat od vašeho těla, ale to sálající teplo tam nechat? Něco takového už vážně existuje a narodilo se příznačně v Zemi vycházejícího slunce.

Mizuno Breath Thermo

Látku s touto kouzelnou úpravou najdete v letošní zimní kolekci snad všude. U nás se testovalo triko, elasťáky i bunda. Vše má společného jmenovatele ‒ příjemný pocit sucha a bezpečí na jedné straně, na straně druhé výrazně snížené tepelné ztráty a z tohoto faktu plynoucí uživatelský komfort. Do zimy, kdy občas potřebujete z nějakého důvodu zastavit, případně se ihned po doběhu nedostanete do sucha a tepla, kde je možné se převléknout, je tenhle vynález vážně k nezaplacení.

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce