Rubriky:

Radíme

„Šílenec“ napodobí Forresta Gumpa a poběží více než tři roky v kuse

22. února 2017 08:32 - Alabama

Když filmaři v první polovině 90. let minulého století natočili film Forrest Gump, vyrojilo se množství úvah nad běžeckou sekvencí filmu. Je vůbec možné něco takového uběhnout? Je vůbec možné to v daném čase stihnout? Ba co více ‒ i přežít? Novináři se ptali odborníků, sportovních lékařů i samotných sportovců. Všichni kalkulovali, propočítávali a zkoušeli to na papíře. A všichni se tak nějak shodli, že by to v zásadě mohlo být možné. Když budete ve skvělé formě, nezradí vás psychika a vaše motivace bude značně hypertrofovaná. Reálně to ještě nikdo nezkusil. Tedy až doposud...

 

facebook J. Plunkett-Cole

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Jeden muž, přes 32 000 kilometrů a 1172 dní. To je pracovní název dalšího z projektů Jima Plunketta-Colea. „JimGump" promění fabulaci filmového plátna v realitu. Poběží jako Forrest Gump. Z Alabamy k západnímu pobřeží Spojených států, pak k východnímu pobřeží, pak zase k západnímu a zpět do Missouri. To všechno mu zabere více jak tři roky.

PRO DALŠÍ INSPIRACI: Více než půl století bez jediného dne odpočinku: Unikátní atletická série končí!

Co je to za šílence? Jim je vystudovaným ekonomem a analytikem a pochází z anglického hrabství Somerset. Jeho věk je blíže k padesátce než ke čtyřicítce, ale jak sám říká: Nikdy nebyl mladší, jako teď, když začal běhat. Londýnská olympiáda v roce 2012 ho nadchla do té míry, že se rozhodl celý rok 2013 běhat každý den 10 kilometrů. V roce 2015 výzvu posunul ještě dál a absolvoval každý den triatlon o 750 metrech plavání, 40 kilometrech jízdy na kole a 10 kilometrech běhu.

Jim také založil iniciativu Kx 365, která sdružuje a motivuje dospělé lidi, aby vedli aktivní život každý den v roce. Pro děti uvedl na světlo světa projekt Talk & Run, při němž navštěvuje základní školy, kde má přednášky a poté si jdou společně s dětmi zaběhat. Pro dobrou věc „vyběhal" už asi milión korun, a to ještě rozhodně není se svým snažením u konce.

Nyní chce inspirovat celou generaci Američanů a nejen jich ‒ poběží přes tři roky a během svého projektu osloví stovky tisíc dětí na základních školách. Chce je přesvědčit o důležitosti fyzické aktivity a zdravého životního stylu. Na svou cestu vyráží 1. října. Přidáte se?

kü, Sport.cz

Inspiroval by vás takový „šílenec“ k lepšímu a aktivnějšímu životu?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce