Rubriky:

Radíme

TEST: Triko Mico Skintech Warmskin ‒ drsně motorkářská funkčnost

9. března 2017 08:32 - Praha

Nastává nám pomalu jaro. Skleníkové plyny ještě umocňují síly přírody, a tak nastávají časy, kdy se běžci nezadržitelně zříkají systému třívrstvého oblečení do nízkých teplot. Začíná období dvouvrstvého tréninkového ošacení. A ti nejotužilejší, kteří v zimě v hojných počtech navštěvovali Vltavu v jakémkoli skupenství, sahají dnes dokonce už pouze po vrstvě jedné. Ať už jste vy sami jedničkáři, nebo dvojkaři, určitě můžete sáhnout po italské novince výrobce Mico.

 

Petr Horník, Právo

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Triko s dlouhým rukávem, těsným stojacím límečkem a strukturovaným úpletem s minimem švů patří přímo na tělo. Podle teorie tří vrstev tak tvoří základní vrstvu číslo jedna. Ta má za úkol těsně přiléhat k tělu, zároveň jej nikde neomezovat v pohybu a vlhkost transportovat co nejdále od sportovce v zápřahu. Skintech tak bez problémů činí a splňuje všechny tyto podmínky.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: Funkční oblečení: jak ho správně vyprat?

Látka složená z polyamidu, polypropylenu a elastanu je pružná ve všech směrech. Šev najdete pouze na dolním okraji límce a na připojeních raglánových rukávů a jejich podélných spojení. Všechny jsou v plochém provedení pro zachování maximálního komfortu. Trup je vyveden v trubicovém úpletu, podélné švy tak vůbec nemá. Jeho zakončení stejně jako zakončení rukávů je vplétané, tzn. vytvořeno společně s látkou, nenese tak žádný šev, žádné další přídavné nitě.

Kromě základního úpletu najdete na textilii další tři druhy ‒ trojdimenzionální vroubkovaný a tečkovaný plus zhuštěnější bílý, který má i vzhledem k ploše, kterou zaujímá, spíše estetickou funkci. Vroubkovanou strukturu nesou ramena a lokty, tedy velké klouby, které se sice i u běžců permanentně hýbou, na druhou stranu ale zase ne tolik, aby nebyly náchylnější k prochladnutí. Vroubkovaná struktura je hustší, pevnější a zároveň také teplejší.

PLUSY
přilnavé, zároveň nebrání v pohybu
strukturované panely pro dobrý odvod potu
vysoký límec
delší trup dobře chrání i záda
MÍNUSY
rukávy mají podélné švy, není to žádná velká újma na komfortu, ale určitě by to šlo i bez nich
CENA
kolem 1500 korun
HMOTNOST
156 gramů

Primárním cílem tečkovaného úpletu je transport vlhkosti směrem od těla. Spodní, vnitřní hladkou stranou ji absorbuje a na své vnější straně jí pomocí své struktury poskytne zvětšenou plochu pro rychlejší odpařování nebo transport do další vrstvy oblečení. I z tohoto důvodu najdete tuto strukturu v podpaží, na zádech a ve spodní části hrudníku a na břiše, tedy místech, kde se člověk při běhu potí nejvíce.

Zvýšený kruhový límec není pravým rolákem, ale stejně jako on obepíná krk po celém obvodu, zatepluje jej, chrání a zároveň zbavuje potu. I proto je ideální do zimních či časně jarních podmínek, kdy přeci jen ještě může být venku docela frišno.

Design tmavého trika je laděn funkčně a tak trochu motorkářsky. Budete v něm vypadat drsně a mužně. Dobře obepíná tělo, zároveň mu nebrání v pohybu. Rukávy jsou dostatečně dlouhé. Stejně tak trupová část. Dobře chrání záda, nevylézá z kalhot ani po delší době aktivního pohybu. Jako součást vrstveného oblečení splnilo triko všechna očekávání. Lze jej použít i samostatně, počítejte ale s tím, že proti větru ochranu neposkytuje. Celkově vypadá triko na zarputilého dříče s dobrou výdrží. Za dobu používání nezačalo nikde žmolkovat, v klidu přežilo několikeré vyprání a stále vypadá úplně stejně jako na začátku.

TESTOVALI JSME TAKÉ:
CompresSport On/Off ‒ triko s inteligentním vláknem 
Běžecká mikina Nike Therma Sphere Element 
Termotriko Icebreaker BodyfitZONE Winter LS HZ ‒ vaše porce vánočního beránka 

René Kujan, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce