Rubriky:

Radíme

MS florbal 2018

Živě

„Zápasník sumo“ shodil kvůli dceři 50 kilo. Vlastní máma ho nepoznala

11. března 2017 08:24 - Tokio

Jusuke Kirimoto vyrůstal ve Spojených státech, ale narodil se v Japonsku. Pokaždé, když se vracel za rodinou do Země vycházejícího slunce, utahovali si z jeho americké obezity. Říkali mu „zápasník sumo“. Jusukeho život byl ponořen v depresích, které se snažil zahánět jídlem. Zašlo to tak daleko, že zatahoval rolety, vypínal své telefony a celý den se cpal ne zrovna zdravým jídlem. Zachránila ho až dcera.

 

facebook J. Kirimoto

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

„Jednou mi v práci upadla na zem propiska. Chtěl jsem se pro ni sehnout, ale málem jsem u toho upadl na zem a najednou se mi dýchalo velice těžce. To mě vyděsilo. V tu dobu jsem už měl svou malou dceru a napadlo mě, že vůbec nevím, jak dlouho můžu s ní tady na tom světě ještě vydržet, když mě dokáže složit sbírání propisky ze země," svěřil se později Kirimoto na sociálních sítích.

ČTĚTE TAKÉ: Za hamburger se platí sportem. Uchytí se myšlenka i jinde?

V prvním kroku změnil své stravovací návyky. Pokaždé, když měl hlad, snědl jablko. Nejméně dvakrát denně jedl ovoce a brzy shodil 25 kilo. Jeho jídelníček nyní tvoří řecký jogurt, salát s brokolicí, hrášek a množství další vařené nebo dušené zeleniny.

Dříve tvořil maximum jeho denního pohybu přesun z domu do auta. Pak ale jeho život změnilo běhání, ke kterému jej přivedl kolega z práce. Běhali spolu po turistických stezkách a to mu otevřelo úplně jiný svět. Jusuke nyní běhá tři až šest mil čtyřikrát týdně, posiluje čtyřikrát týdně a třikrát týdně si zaplave tři čtvrtě kilometru v bazénu. A o víkendech běhá se svou dcerou. V období mezi březnem a zářím spolu absolvují devět závodů.

Kirimoto říká, že se mu námaha mnohonásobně vrátila. Deprese se ztratily, má více energie a z práce domů už nechodí vyčerpaný. Když se zase ukázal u rodiny v Japonsku, všichni byli ohromení. Jeho matka ho ve dveřích domu nepoznala. „Kdo jste?" byla její první slova, když stanula tváří v tvář svému „novému" synovi. Nikdo nemohl uvěřit, že to je skutečně on a Jusuke říká, že už jen pro tento pocit to stálo za to.

kü, Sport.cz

Byli by vaše děti pro vás motivací, kdyby šlo skutečně do tuhého?

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce