Nechat vymřít konkurenci - recept na snadná vítězství

Svět už zažil stoletého maratónce. Teď se na World Masters Games v novozélandském Aucklandu objevila indická pra-pra-babička, aby ovládla disciplínu, jíž tradičně kraluje Jamajčan Usain Bolt. Zvítězila na plné čáře. V kategorii nad 100 let totiž soutěžila jediná.

Závod na 100 metrů vyhrála indická prababičkaVideo: World Masters Games 2017, Reuters

Man Kaurová je 101letá Indka, která po doběhu stometrového sprintu vzala vlajku své rodné země a začala s ní tančit. „Běhám, chodím, vařím. Jsem plná radosti. Jsem velmi ráda, že mohu být právě tady. Cítím se tu, jako by všichni byli mými syny a dcerami," řekla později šampiónka před televizními kamerami.

„Budu stále běhat, nikdy to nevzdám," slíbila Kaurová při závěrečném ceremoniálu. Na stometrové trati byla jedinou závodnicí ve své kategorii. Její čas byl 1 minuta, 15,58 vteřiny.

Svou atletickou kariéru přitom zahájila se svým synem Gurdevem až v úctyhodném věku 93 let. Pokud se takového věku dožijete, pokusíte se vitální Indku napodobit?