Rubriky:

Radíme

Závodit v pomalosti? V Americe je možné všechno

2. května 2017 08:34 - Los Angeles

Podle organizátorů šlo o nejpomalejší maratón všech dob. Těžko ale říci, zda se jim dá věřit. Ten jejich „maratón“ totiž měřil pouhých 300 metrů. Šlo ovšem o to zaběhnout jej co nejpomaleji, běžet jako zpomalený film v režimu „slow motion“. Legrační podívaná se ale nekonala jen tak, sloužila jako reklama na něco přesahujícího rámec všedních dnů.

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Celá akce byla zamýšlena jako reklama na nový film vstupující do kin – Baywatch, Pobřežní hlídka. Ten bude mít u nás premiéru na začátku května a vznikl na základě velmi oblíbeného původního stejnojmenného seriálu.

Sportovní velikán, rebel a rváč, který nikdy nezískal olympijský kov

„Nejpomalejší maratón světa" totiž odkazuje na intro původního seriálu, v němž se také odvíjely zpomalené záběry běžících hrdinných záchranářů či jejich člunů a vrtulníku. Běhu se zúčastnili i mnozí protagonisté z původní série, o Davidu Hasselhoffovi nebo Pamele Anderson si ale běžci mohli nechat jen zdát. Na druhou stranu z původní sestavy nechyběla Donna D'Errico nebo Nancy Valen. A „sportovně aktivní" byl na akci také Zac Efron.

Ze záběrů je patrné, že si všichni celou akci velmi užívali. Některé účastnice například neváhaly vyztužit své účesy do takové formy, aby navodili dojem, že běží skutečně velmi rychle, jen ve zpomaleném záběru. Někteří se hned po startu snažili napodobit slavný pád Kenenisy Bekeleho z letošního maratónu v Dubaji. Celou atmosféru akce tak kazili jen diváci pohybující se ve „standardním rytmu".

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce