Rubriky:

Radíme

Aplikace prozradila tajné vojenské základny. Teď chce být bezpečnější

11. března 2018 08:03 - Praha

Fitness aplikace Strava nadělala nedávno vrásky na čele mnohým bezpečnostním expertům po celém světě. Ukázalo se totiž, že otevřeně publikované údaje o pohybu uživatelů, takzvané heatmaps, prozradily i utajované vojenské a vládní základny a projekty v odlehlých oblastech. Navíc i na těch méně tajných daly všem veřejně najevo, jaké pohybové vzorce mají tamní stráže, posádky, zásobovači a podobně. To samozřejmě představuje obrovský bezpečnostní problém. Nyní se Strava rozhodla situaci řešit.

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Nastavení v aplikaci bylo možné už dříve upravit tak, aby nedocházelo k únikům citlivých údajů. Ukázalo se ale, že většina uživatelů ‒ včetně těch na tajných misích a základnách ‒ nevěnuje bezpečnostnímu nastavení dostatečnou nebo vůbec nějakou pozornost. Strava se nyní odhodlala věc velmi zjednodušit a umožnit rychlé nastavení soukromí všem uživatelům tak, aby se data nikde nezobrazila.

Sportovní aplikace prozradila citlivá data americké armády

Jde o poměrně zásadní změnu i vzhledem k tomu, že poskytovatel aplikace prodává kumulovaná data za jistě nemalé peníze například urbanistickým plánovačům a dopravním podnikům. Podle dat o pohybech jednotlivců lze totiž velice přesně a efektivně plánovat či upravovat infrastrukturu města ‒ chodníky, cyklostezky...

Bezpečnostní hrozbu nová úprava aplikace ale zcela neřeší. Stále je totiž nutné, aby uživatel aktivně zasáhl a svá nastavení soukromí si upravil, i když nyní mnohem snadněji. Stále tak hrozí únik citlivých vládních i osobních informací. Poskytovatel aplikace vydal prohlášení, že jeho vývojové týmy neustále pracují na dalším vylepšování bezpečnostních prvků.

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 říjen 2019 listopad 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce