Rubriky:

Radíme

TRÉNINK: Prokládaná rychlostní pyramida

8. června 2018 12:21 - Praha

Každý správný trénink má být zároveň malou výzvou a zároveň rozmanitý. To aby si tělo nezvykalo na jednostrannou zátěž, ale dostávalo stále nové a nové podněty, na něž může reagovat svým zdokonalováním. Jeden takový podnětný trénink vám přinášíme i tentokrát. Jeho přínosy zhodnotíte všude tam, kde už budete řádně unaveni, ale budete chtít ještě vyvinout nějakou obstojnou rychlost. Ideální trénink na závodní finiš!

 

Profimedia.cz

Stačí si přidat Běhání na Seznam.cz a neuteče vám žádný zajímavý článek.
Přidat na Seznam.cz

Tréninkové pyramidy jsou velice oblíbená a známá věc. Vzestupné, sestupné, oboustranné, kombinované... O pyramidách můžeme hovořit všude tam, kde se v jednotlivých tréninkových setech pravidelně přidává nebo ubírá zátěž. Abychom ale ani v pyramidách nezakrněli, dáme si dnes takzvanou pyramidu prokládanou. Je to standardní princip nakřížený s intenzivním lineárním tréninkem.

Jednoduchou sestupnou pyramidu 3, 2 a 1 minuty běhu na plný plyn doplňuje lineární trénink o délce jedné jednotky 0,5 minuty na plný plyn. A přístupy jsou zkřížené, vzájemně proložené, takže sestupnou pyramidu vždy narušíme jedním konstantním prvkem, než se posuneme o stupeň níže. Mezi jednotlivé části zařazujeme minutový meziklus.

PROKLÁDANÁ RYCHLOSTNÍ PYRAMIDA
zahřátí (klus 15 minut, abeceda, rovinky)
3 minuty naplno
1 minuta meziklus
0,5 minuty naplno
1 minuta meziklus
2 minuty naplno
1 minuta meziklus
0,5 minuty naplno
1 minuta meziklus
1 minuta naplno
1 minuta meziklus
0,5 minuty naplno
1 minuta meziklus
CELÝ CYKLUS OPAKUJEME
výklus (15 minut, lehké protažení)

Celou sérii si ještě jednou zopakujeme. Nezapomínáme ani na důkladné rozcvičení, ani na pořádný výklus na závěr!

kü, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv říjen listopad prosinec leden 2019 únor 2019 březen 2019 duben 2019 květen 2019 červen 2019 červenec 2019 srpen 2019 září 2019 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina Zlínský kraj
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce