Real uctil Puskásovu památku výhrou

MADRID

Fotbalisté Realu Madrid v sobotu na San Bernabeu minutou ticha uctili památku zesnulého kanonýra Ference Puskáse, a poté zvítězili nad Santanderem 3:1. V tabulce španělské ligy se posunuli na druhé místo za Barcelonu, která má lepší skóre, ještě večer však "Bílý balet" znovu předstihla FC Sevilla.

Nizozemský střelec Ruud van Nistelrooij po čtyřgólovém představení v minulém kole vyšel tentokrát naprázdno, zastoupili ho však jiní. Už v páté minutě otevřel skóre Ramos a ve druhém poločase zvýšili vedení Realu Reyes a Diarra. Čtvrt hodiny před koncem kapituloval i domácí gólman Casillas a v 88. minutě byl vyloučen Guti, ale hostům už se v závěru nepovedlo zápas zdramatizovat další brankou.

Fotbalisté Sevilly vyhráli i šestý domácí zápas v sezóně a vedou španělskou ligu o dva body před Barcelonou, která je může o první místo připravit po nedělním utkání na Mallorce.

Úřadující vítěz Poháru UEFA, který před měsícem remizoval v Liberci, v sobotu večer porazil 3:0 Valencii. Hosté hráli už od 17. minuty bez vyloučeného Silvy, jenž byl potrestán za úder loktem. Navíc z následného volného kopu otevřel Francouz Escudé skóre, které ve druhém poločase ještě vylepšili Brazilec Luis Fabiano a Kanoute. Reprezentant Mali vstřelil devátý gól v sezóně a vede ligovou tabulku střelců.

Valencie, které chybělo šest zraněných hráčů včetně kapitána Albeldy, nevyhrála už čtvrtý zápas po sobě.

Španělsko - 11. kolo
Real Madrid - Santander 3:1 (5. Ramos, 58. Reyes, 71. Diarra - 76. Garay), FC Sevilla - Valencie 3:0 (19. Escudé, 54. Luis Fabiano, 71. Kanoute).