Bohemians 1905 - Sparta 1:1První příčka není Letenským souzena, ani derby v Ďolíčku nevyhráli

61. Šural 0 : 1
87. Záviška 1 : 1

Vršovický Ďolíček není v poslední době pro Letenské zrovna oblíbenou adresou. V posledním kole minulé sezóny tady fotbalisté pražské Sparty bezbrankovou remízou definitivně přišli o třetí příčku. Nerozhodný výsledek si teď zopakovali také v předehrávce 6. kola Fortuna ligy, tentokrát 1:1. Tým kouče Ščasného tak v derby přišel o možnost posunout se aspoň na dva dny do čela tabulky, zůstává dál druhý za Plzní.

Střelec vyrovnávacího gólu Bohemians Jan Záviška (druhý zleva) a brankář Roman Valeš během děkovačky s fanoušky po utkání se Spartou.

Sparta v minulém kole poprvé ztratila body remízou s Příbramí, v její ustálené sestavě však došlo k jediné vynucené změně. Zraněného Costu nahradil Vatajelu. Klokani se pro změnu cítili okradeni plichtou v Liberci a do derby nasadili hned čtyři ze svých deseti exsparťanů - Bederku, Krcha, Reitra a Filipa Haška.

Oba rivalové se dlouho oťukávali. O první střelu se postaral domácí Bartek, ale velmi nepřesně. Dlouhé minuty se hrálo bez šancí, až ve 24. minutě se Stanciu postaral o první zakončení Sparty. Šuralova střela z malého vápna o chvíli později už mohla být gólová, ale brankář Valeš ji stačil nohou vyrazit. Vatajelu ho vyzkoušel z úhlu a také neuspěl.

Deset minut před přestávkou se na hřišti přiostřilo. Klokan Mašek po tvrdé srážce s Chipciuem dopadl ze vzdušného souboje na loket. Zraněný záložník musel hned střídat, letenský obránce zůstal nepotrestán. Mašek má vykloubený loket, přetrhané vazy a zřejmě přijde o velkou část podzimní části nejvyšší soutěže.

Klokani v závěru urvali bod

O přestávce trochu překvapivě zůstal v letenské kabině Stanciu a místo něj přišel na trávník Sáček.

Když uplynula první hodinka duelu, do hlavní role se obsadil sparťanský kapitán Šural. Došel před šestnáctku soupeře pro velmi diskutabilní přímý kop a přesnou trefou přes zeď ho proměnil.

Spartě však posun na první příčku nebyl přán. Klokani ze závěrečného tlaku vytěžili vyrovnání, o něž se tři minuty před koncem zblízka postaral střídající další exsparťan Záviška.

6. kolo první fotbalové ligy:
Bohemians Praha 1905 - Sparta Praha 1:1 (0:0)
Branky: 87. Záviška - 61. Šural. Rozhodčí: Berka - Paták, Mokrusch. ŽK: Nečas, Hilál - Plavšič, Vatajelu, Šural. Diváci: 4931.
Bohemians: Valeš - Dostál, Krch, Šmíd, Bartek - Reiter (76. Záviška), F. Hašek, Bederka (67. M. Hašek ml.), Vaníček - Mašek (37. Nečas), Hilál. Trenér: M. Hašek st.
Sparta: Nita - Chipciu, Kaya, Radakovič, Vatajelu (81. Vukadinovič) - Stanciu (46. Sáček), Kanga, Frýdek, Plavšič - Šural, Tetteh (88. Pulkrab). Trenér: Ščasný.