Slovácko - Zlín 0:4Slovácko doma dostalo nařezáno od Zlína

27. Bartošák 0 : 2
54. Železník 0 : 3
62. Matejov 0 : 4

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka prohráli v pondělní dohrávce 6. kola první fotbalové ligy se Zlínem vysoko 0:4. Dvoubrankové manko nabrali už do poločasu a stejnou porci gólů inkasovali i ve zbytku utkání. Slovácko neukončilo dvanáct let trvající sérii bez výhry nad Zlínem, vítězové se posunuli na pátí místo průběžné tabulky.

Tomáš Poznar ze Zlína se raduje z gólu v síti Slovácka v 6. kole nejvyšší soutěže.

Zlín si na půdě Slovácka otevřel v pondělí střelnici. Do vedení šli hosté z penalty, kterou proměnil Poznar. A když se ve 26. minutě trefil do sítě Slovácka i Bartošák, měli k vítězství daleko blíž fotbalisté Zlína.

Tým trenéra Michala Bílka zatím prohrál jen s mistrem z Plzně a dobrou formu potvrzoval i v dalším průběhu střetnutí. Jeho náskok navýšil devět minut po pauze Železník a v 62. minutě jej pak pečetil Matejov. Poražené Slovácko je v tabulce na osmém místě.

Plzeň - Ml. Boleslav 6:1
Branky: 21., 45.+1 a 52. Krmenčík, 62. Řezník, 90. a 90.+4 Řezníček - 44. Komličenko
Jablonec - Olomouc 3:0
Branky: 57. a 62. Doležal, 89. Trávník.
Pondělí
Slovácko - Zlín 0:4
Branky: 18. Poznar z pen., 27. Bartošák, 54. Železník, 63. Matejov. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Fišer. ŽK: Petr - Podio. Diváci: 6586.
Slovácko: Daněk - Juroška, Hofmann, Krejčí, Kadlec - Janošek (76. Rezek) - Navrátil (59. Kalabiška), Daníček, Sadílek, Petr - Zajíc (68. Kubala). Trenér: Kordula.
Zlín: Dostál - Hnaníček, Buchta, Gajič - Podio - Matejov, Traoré, Jiráček (82. Hronek), Bartošák - Beauguel (72. Džafič), Poznar (51. Železník). Trenér: Bílek.