Basketbalisté Nymburka výhrou v Srbsku udrželi naději na postup

NOVI SAD

Basketbalisté Nymburka se na palubovce Vojvodiny Novi Sad dočkali první letošní výhry v Evropském poháru FIBA. Úřadující čeští šampioni zvítězili 80:71 a udrželi si naději na postup ze základní skupiny. Třetí prohra za sebou by Nymburk téměř jistě vyřadila z postupové hry. Další utkání sehrají Středočeši příští úterý v Rize.

Svěřenci trenéra Muliho Kacurina oproti minulým zápasům s Rigou a Maroussi Atény hráli mnohem lépe v obraně, čímž položili základ k vítězství nad soupeřem, s nímž v sezoně 2003/2004 obě utkání prohráli. Nymburk chvíli ztrácel jen v prvním čtvrtině, pak získal vedení na svoji stranu a už jej nepustil.

I dnes táhl tým v ofenzivě hlavně Slovák Radoslav Rančík, který dohromady nasázel 28 bodů, přestože ještě v pondělí bojoval s chřipkou. Výborný zápas sehrál i rodák z Nového Sadu a bývalý hráč Vojvodiny Goran Savanovič. Návrat do důvěrně známého prostředí mu vyšel na jedničku, když zaznamenal 18 bodů a k výhře Nymburka přispěl i devíti doskoky a třemi asistencemi.

Český tým si během celého utkání udržoval mírný náskok. Zvládl i kritickou situaci na začátku druhé půle, kdy se mu domácí přiblížili na dohled jediného bodu. V závěru už ale hosté nepřipustili drama a dokráčeli k důležitému vítězství.

"Ten klíčový zápas se nám povedl, hlavní je, že dál zůstáváme ve hře o postup a máme naději bojovat dál," řekl ČTK mluvčí klubu Jiří Zídek. Podle něj Nymburk předvedl především dobrý týmový výkon. "Všichni kluci táhli za jeden provaz a šli k jedinému cíli, zápasem žila i lavička. V obraně jsme už neudělali tolik chyb, klíčové bylo, že jsme na začátku druhé půle zvládli situaci, kdy Vojvodina snížila na rozdíl jediného bodu. Výborně hrál Rado Rančík, asi nejlepší výkon v Nymburku předvedl Goran Savanovič," dodal Zídek.

Vojvodina Novi Sad - ČEZ Basketball Nymburk 71:80 (22:22, 36:42, 54:64)
Nejvíce bodů: Djordjevič 16, Vitkovac 13, Paunič 12, Ščekič 10 - Rančík 28, Savanovič 18, Diaz 14. Rozhodčí: Dozai (Chor.), Mechandžijev (Bul.), Jovanič (Bosna). Fauly: 23:25. Trestné hody: 26/20 - 22/17. Trojky: 3:3. Diváci: 2000.