Basketbalistkám USK nevyšel v Eurolize ani čtvrtý pokus

Martin Kézr

Basketbalistky USK Praha se ani při čtvrtém utkání v Eurolize nedočkaly ve čtvrtek vítězství. Nad francouzským Bourges většinu zápasu vedly, znovu ale nezvládly poslední čtvrtinu.

"Jsem zklamaný výsledkem, ale herně jde družstvo nahoru. Bohužel v závěru holky udělaly několik chyb v obraně, což zkušenější soupeřky trestaly úspěšnou střelbou. Nejvíc mě mrzí, že jsme dovolily Bourges šest trojek," tvrdil trenér Lubor Blažek, jehož svěřenkyním přitom patřil úvod utkání, kdy dobrou obranou získaly navrch pod košem a v 6. minutě vedly 11:4.

Mírný náskok ženy USK hlídaly, byť je trápila nepřesná střelba. Ještě výraznější problémy mělo totiž Bourges, jehož herní nejistotu ještě umocnily rychle nasbírané fauly amerického křídla Hallové i francouzské rozehrávačky Dumercové. Pražanky se však nevyvarovaly zbytečných ztrát a o pracně udržované vedení přišly ve třetí čtvrtině, kdy se čtyřmi osobními chybami střídala pivotka Burseová, aby ji kouč ušetřil pro napínavou koncovku zápasu.

Ve 27. minutě bylo tak srovnáno na 34:34, oboustranně obranná hra předčila útočný projev a nikdo už neměl výraznější než dvou až tříbodový náskok. Necelé dvě minuty před koncem domácí ženy po koši Hartigové ještě vedly 53:51, jenže trojka střídající rozehrávačky Řekyně Maltsiové znamenala obrat skóre. Pražanky ve finiši opakovaně nedokázaly zakončit útočnou akci a Bourges tak udržení neporazitelnosti v soutěži zajistily trestné hody Ndongueové.

Euroliga basketbalistek - skupina B
USK Praha - Bourges Basket 53:57 (13:8, 25:22, 43:41)
Nejvíce bodů: Burseová 14, Daleyová 13, Mokrošová 10 - Maltsiová 15, Kirelaová 13, Melainová 9. Rozhodčí: Nakič (Chorv.), Boltauzer (Slovin.). Trestné hody: 15/12 - 19/11. Fauly: 21:20. Trojky: 3:6. Diváci: 600.
Namur - Salamanca 75:80 (35:47).