Tottenham - Liverpool 1:2Liverpool a Chelsea vyhrály i popáté. Čech inkasoval v nastavení

Londýn

Fotbalisté Liverpoolu dnes na hřišti Tottenhamu zvítězili 2:1 a vyhráli i pátý zápas v nové sezóně anglické ligy. Něco podobného se jim povedlo teprve potřetí v klubové historii a prožívají nejlepší vstup do soutěže od ročníku 1990/91.

Fotbalista Newcastlu Ciaran Clark spřekonává Petra Čecha v brance Arsenalu.

Liverpool poslal do vedení v 39. minutě Wijnaldum a v 54. minutě zvýšil Firmino. Tottenham v nastavení už jen snížil a utrpěl druhou porážku za sebou. Naopak Liverpool potřetí v klubové historii vyhrál úvodních pět zápasů, když navázal na sezony 1990/91 a 1978/79.

Stoprocentní bilanci udržela i Chelsea, která díky hattricku Edena Hazarda porazila 4:1 Cardiff. Hosté sice udeřili jako první, ale Hazard dvěma góly skóre do přestávky otočil. V 80. minutě přidal třetí branku a konečnou podobu výsledku dal tři minuty nato Willian.

Tabulku díky lepšímu skóre vede Chelsea před Liverpoolem. Dotáhnout se na ně mohl Watford, který však prohrál s Manchesterem United. "Rudí ďáblové" zvítězili na soupeřově stadionu 2:1 díky brankám Lukakua a Smallinga z prvního poločasu. Po přestávce snížil Gray, ale i když United dohrávali v nastavení bez vyloučeného Matiče, Watford už vyrovnat nedokázal.

Česko-slovenský brankářský souboj mezi Petrem Čechem z Arsenalu a Martinem Dúbravkou z Newcastlu vyzněl pro českého gólmana, který londýnskému celku pomohl k vítězství 2:1. O čisté konto přišel až v nastavení. Gólem se na vítězství podílel i Özil, jenž odehrál jubilejní 200. soutěžní zápas v dresu Arsenalu.

Anglická fotbalová liga - 5. kolo:
Tottenham - Liverpool 1:2 (90.+3 Lamela - 39. Wijnaldum, 54. Firmino),
Bournemouth - Leicester 4:2 (19. a 37. Fraser, 41. King z pen., 81. Smith - 88. Maddison z pen., 90. Albrighton)
Chelsea - Cardiff 4:1 (37., 44. a 80. z pen. Hazard, 83. Willian - 16. Bamba)
Huddersfield - Crystal Palace 0:1 (38. Zaha)
Manchester City - Fulham 3:0 (2. Sané, 21. Silva, 47. Sterling)
Newcastle - Arsenal 1:2 (90.+1 Clark - 49. Xhaka, 58. Özil),
Watford - Manchester United 1:2 (65. Gray - 35. Lukaku, 38. Smalling).