V Poháru UEFA postoupily další čtyři celky

Pětici již jistých postupujících do jarního pokračování Poháru UEFA doplnily ve středu další čtyři týmy. Účast v 3. kole si vedle soupeře Slovanu Liberec Alkmaaru zajistili i fotbalisté Dinama Bukurešť, Maccabi Haifa a obhájci loňského titulu z FC Sevilla.

Španělský celek si v Curychu hravě 4:0 poradil s domácími Grasshoppers a po druhé výhře ve skupině C již nemůže skončit hůř než druhý. Za vysokou výhrou nasměroval Sevillu ve 12. minutě střelou z pravé strany brazilský záložník Daniel Alves, stejný hráč pak po osmi minutách druhé půle zvýšil na 2:0.

Zdecimovaný domácí celek pak dorazili Chevanton a střídající Kepa. Grasshoppers stejně jako od Liberce inkasovali čtyři branky a v posledním utkání v Braze budou na dálku bojovat i za severočeský tým, který potřebuje, aby Portugalci nevyhráli.

Naopak již oslavovat mohou v izraelské Haifě, Maccabi totiž uhrálo potřebný bod v italském Livornu. Domácí sice dlouho vedli trefou Lucarelliho z 20. minuty, ale nečekaný úspěch Haifě zajistil v třetí minutě nastavení hlavou Colautti.

Dalším překvapivým postupujícím je rumunský celek Dinamo Bukurešť. Rumuni sice s Leverkusenem po Barbarezově trefě prohrávali, ale hrdina Nikulescu dvěma góly zajistil domácímu mužstvu v silné skupině B potřebné tři body a odstartoval vlnu nadšení v hledišti.

Naopak jako ve zlém snu si museli připadat fanoušci v Bělehradu. Partizan sice po pěti minutách vedl nad Auxerre po nádherném trestném kopu Marinkoviče, ale ještě do poločasu hosté třemi brankami otočili skóre a v druhé půli pak přidali čtvrtý gól.

Truchlilo se i ve francouzském Lensu, kde domácí proti italské Parmě ještě čtvrt hodiny před koncem pevně třímali postup ve svých rukou. O definitivu účasti v jarním pokračování Poháru UEFA ale nakonec přišli v nastavení, kdy se po rohovém kopu trefil Paponi.

Lensu však přesto zřejmě postup neuteče, protože před posledním vzájemným soubojem s Heerenveenem má tři body k dobru a o čtyři góly lepší skóre. Ve stejné skupině se naopak udržela ve hře španělská Pamplona, která porazila dánské Odense 3:1. Třikrát v utkání skóroval domácí Puňal, jednou však do vlastní sítě.

Již v minulém týdnu si vybojovaly účast v další fázi Poháru UEFA Parma, Tottenham, Blackburn, Newcastle a Glasgow Rangers.