Basketbalistky Trutnova i počtvrté v Evropském poháru prohrály

Trutnovské basketbalistky prohrály i svůj čtvrtý zápas základní skupiny Evropského poháru FIBA a definitivně přišly o poslední zbytky nadějí na případný postup do play off. V Košicích dnes utrpěly od slovenských mistryň debakl 54:92.

Utkání se přitom dlouho nevyvíjelo tak jednoznačně ve prospěch domácího favorita, jak naznačuje konečný výsledek. Košice, v sestavě se třemi hráčkami se zkušenostmi z WNBA, se dostaly v první čtvrtině do desetibodového vedení, nicméně Trutnov je do většího náskoku nepustil a držel krok.

V úvodu druhého poločasu Východočešky dokonce snížily na rozdíl sedmi bodů a vypadalo to, že by mohly zápas zdramatizovat. Místo toho ovšem přišel zdrcující nápor slovenského celku, který si rychle vybudoval dostatečný náskok a zajistil si postup do dalších bojů.

"V prvním poločase jsme se soupeřem drželi krok a solidní odstup. Na začátku třetí čtvrtiny měly Košice nejhorší úsek v zápase, který jsme bohužel nevyužili ke zdramatizování vývoje. V okamžiku, kdy se slovenské mistryně dostaly z herní krize, nás už jednoznačně přehrály," řekl trenér Trutnova Martin Petrovický.

O první vítězství se jeho svěřenkyně pokusí za týden ve čtvrtek v domácím utkání s litevským Marijampolem, jemuž budou chtít oplatit porážku o jediný bod z prvního vzájemného střetnutí. Litevky dnes podlehly doma Dynamu Moskva 85:92.

Evropský pohár FIBA
Košice - Trutnov 92:54 (26:16, 43:33, 69:42)
Nejvíce bodů: Mazzanteová 22, Růžičková 20, Číkošová 13 - Stehlíková 15, Podešvová 9, Mišurová a Zohnová po 8. Rozhodčí: Valovič (Maďarsko.), Čebyšev (Ukr.). Fauly: 11:17, Trestné hody: 26/18 - 13/9. Trojky: 4:3. Diváci: 2500.
Marijampole - Dynamo Moskva 85:92 (45:41).