Brno - Zug 2:3Šok! Kometa ztratila v hokejové Lize mistrů takřka vyhraný zápas. Přesto má osmifinále jisté

7. O. Němec 1 : 0
9. Mikyska 2 : 0
49. Martschini 2 : 1
57. Albrecht 2 : 2
59. Suri 2 : 3

Hokejisté Komety Brno prohráli v pátém kole Ligy mistrů na domácím ledě se švýcarským Zugem 2:3. O výsledku se rozhodlo v závěrečných jedenácti minutách zápasu, kdy Brňané ztratili dvoubrankový náskok a inkasovali po chybách v obraně tři branky. Švýcarský tým si upevnil první místo v tabulce a také Kometa, jež si připsala druhou prohru v soutěži, si díky výhře Eisbären Berlín nad Grodnem 4:1 s předstihem zajistila postup do osmifinále soutěže.

Utkání skupiny D hokejové Ligy mistrů: Kometa Brno - EV Zug. Útočník Reto Suri z Zugu a brněnský obránce Tomáš Bartejs před brankářem Komety Karlem Vejmelkou.

"Soupeř hrál v závěru na hranici rizika. Vyhrával osobní souboje a my jsme naopak byli pasivnější. Což byla příčina otočení výsledku. Drhla nám produktivita a dopouštěli jsme se zbytečných faulů. Bránění přesilovek soupeře nás stálo hodně sil. Možná se to v závěru projevilo," řekl novinářům po utkání trenér Komety Kamil Pokorný.

Kometě vyšel dokonale vstup do utkání, po devíti minutách získala dvoubrankový náskok. Skóre otevřel po přihrávce Dočekala v 7. minutě obránce Němec. Vzápětí se protáhl kolem zadáků soupeře devatenáctiletý obránce Mikyska, který vstřelil svůj první gól v dresu Komety. Hokejisté Zugu hrozili rychlými protiútoky, v zakončení si však dlouho nedokázali poradit s pozorně chytajícím brankářem Vejmelkou.

Aktivnější Brňané si vypracovali další slibné šance. Hned v úvodu druhé třetiny ve vlastním oslabení ujel Mueller, který sólo zakončil nepřesnou střelou nad branku. Vzápětí trefil tyčku Plášek. Dobrou defenzívou se Kometa ubránila i šesti přesilovkám soupeře.

V závěrečné třetině Zug zvýšil aktivitu. Naopak domácí hokejisté polevili v bránění a soupeři nabídli obrat. Vítězný gól Zugu vstřelil Suri 92 sekund před koncem zápasu.

"Hodnocení je lehké. První dvě třetiny byly z naší strany pozitivní, třetí naopak. Udělali jsme tři fatální chyby v posledních minutách, které otočily zápas. Tohle se nám nesmí v žádném případě stávat," řekl brankář Karel Vejmelka.

Hokejová Liga mistrů - skupina D:
Kometa Brno - Zug 2:3 (2:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. O. Němec (Dočekal), 9. D. Mikyska (Karabáček) - 49. Martschini (Zehnder), 57. Albrecht (Zryd), 59. Suri (Martschini). Rozhodčí: Wannersted (Nor.), Šír - J. Ondráček, V. Hanzlík (všichni ČR). Vyloučení: 6:1. Bez využití: Diváci: 3022
Brno: Vejmelka - J. Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Bartejs, Malec, D. Mikyska - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Kašpar, J. Hruška, Plášek - Karabáček, R. Zohorna, Horký - Mallet, Köhler, Dočekal. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.
Eisbären Berlín - Něman Grodno 4:1.