Brno - Tappara 5:1Kometa si v prvním osmifinále Ligy mistrů zastřílela

25. Moilanen 3 : 1
49. Holík 4 : 1
54. Čermák 5 : 1

Brno

Hokejisté Komety Brno porazili v prvním osmifinále Ligy mistrů Tapparu Tampere 5:1. O výhře českého šampiona rozhodl lepší vstup do zápasu, ze kterého Kometa vytěžila tříbrankový náskok. Dvě branky vstřelil kapitán týmu Leoš Čermák, gól a asistenci si připsal Peter Mueller. Odveta je na programu za dva týdny ve Finsku.

Brankář Tampere Christian Heljanko řeší atak útočníka Komety Radima Zohorny, jehož brání Tuukka Mäntylä.

Brňané nastoupili v nejsilnější sestavě, chyběl pouze útočník Martin Zaťovič, který musel ze zdravotních důvodů odříci i dodatečnou pozvánku do reprezentace. Kometa zaskočila soupeře větším útočným důrazem a přidala i přesnou koncovku.

Skóre otevřel v osmé minutě Čermák, jenž pohotově dorazil do sítě kotouč, který brankář Heljanko jen vyrazil před sebe. O 90 sekund později prostřelil finského gólmana Plášek. Hosté si v úvodu zápasu nedokázali poradit s nátlakovou hrou Komety a měli často problémy s přechodem středního pásma.

Po přestávce Finové zvýšili aktivitu. K tlaku jim dopomohla hned v úvodu druhé třetiny přesilovka po vyloučení útočníka Muellera. Zásluhou brankáře Vejmelky se Kometa ubránila a Mueller hned po návratu z trestné lavice přidal ze sólového nájezdu třetí branku.

Hokejisté Tappary se dočkali gólu v 25. minutě, kdy Kemiläinenovu střelu od modré čáry tečoval před brankou Moilanen. Více ale Kometa protivníkovi nedovolila. Naopak 12 sekund před koncem druhé třetiny po Hruškově přihrávce trefil střelecky aktivní Mueller tyč.

Zleva brankář Christian Heljanko a Toni Utunen z Tampere a Peter Mueller z Brna.

Václav Šálek

Pozorně hrající Kometa už zvrat nepřipustila. Naopak v 49. minutě po chybě brankáře Heljanka u zadního mantinelu vybojoval kotouč Mueller a Holík přidal čtvrtou branku. Střelecký účet zápasu pak uzavřel v 54. minutě Čermák.

Osmifinále play off hokejové Ligy mistrů - úvodní zápas:
HC Kometa Brno - Tappara Tampere 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 8. L. Čermák (Dočekal), 10. Plášek (D. Mikyska), 23. Mueller (Dočekal), 49. P. Holík (Kašpar, Mueller), 54. L. Čermák (Mallet) - 25. Moilanen (Kemiläinen, Levtchi). Rozhodčí: M. Andersson, Sjöqvist (oba Švéd.) - Lhotský, J. Svoboda (oba ČR). Vyloučení: 5:3. Bez využití. Diváci: 3365.
Brno: Vejmelka - O. Němec, J. Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, D. Mikyska, Barinka - Mueller, P. Holík, Kašpar - Köhler, L. Čermák, Dočekal - Mallet, J. Hruška, Kusko - Horký, R. Zohorna, Plášek. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.
Tampere: Heljanko - Rantakari, Vittasmäki, Kemiläinen, Mäntylä, Fälth, Elorinne, Rautanen, Utunen - Kuusela, Malinen, Záborský - Ojamäki, M. Järvinen, J.-M. Järvinen - Erkinjuntti, Jasu, Luoto - Levtchi, Rauhala, Moilanen. Trenéři: Rautakorpi, Grönvall a M. Ojanen.