Dallas - Boston 1:0 PPV defenzivní bitvě se Pastrňák neprosadil a Boston těsně padl

New York

Pořádně vyrovnané souboje nabídl páteční program kanadsko-americké NHL. Hned pět zápasů došlo až do nastaveného času. Češi se tentokrát do statistik nezapsali vůbec. Nejlepší střelec NHL David Pastrňák se počtvrté za sebou do listiny kanonýrů nezapsal, ostatně jako nikdo z jeho spoluhráčů včetně Jakuba Zbořila, který si připsal premiérový start v NHL.

David Pastrňák z Bostonu se snaží překonat brankáře Dallasu Bena Bishopa v zápase NHL.

Hokejisté Dallasu využili čtyřdenní volno a v utkání byli daleko aktivnější než svěřenci Bruce Cassidyho. Výrazné střelecké převaze domácích dlouho odolávala finská stálice v brankovišti Bruins Tukka Rask, který zlikvidoval celkem 36 pokusů Dallasu. Osud zápasu tak nakonec vzal do svých rukou mladý útočník čtvrté formace Jason Dickinson, který až letos zažívá pořádnou zátěž v nejlepší soutěži světa. Připsal si letos už svůj čtvrtý zásah a posunul Hvězdy na páté místo Západní konference.

Zajímavou premiéru si v dresu poražených připsal český bek Jakub Zbořil, který při výrazné absenci beků v řadách Bostonu dostal šanci na 11 minut hry a startem v NHL si tak splnil svůj dětský sen. "Snažil jsem se hrát jednoduše," prohlásil Zbořil, který ve svém debutu jednou vystřelil a připsal si tři srážky. "Udělal jsem nějaké chyby, první třetina nebyla z mé strany nejlepší. Ale bojoval jsem a v průběhu zápasu jsem začal chápat, jak musím hrát. Postupem času jsem se zlepšoval a cítil pohodlněji i sebevědoměji," dodal.

Vítězové loňské sezóny z Washingtonu zažívají spíše průměrný start do sezóny, na jeho vylepšení se hodně nadřeli v Coloradu. Za vítězstvím 3:2 v prodloužení stály především hlavní persony celku z hlavního města. Ve vyrovnaném duelu se prosadil jak Alexander Ovečkin, tak Niklas Bäckström, který si nakonec kromě vítězné trefy připsal také jednu asistenci a po právu byl vyhlášen první hvězdou utkání.

Výborné výkony gólmanů byly k vidění také v Chicagu. Souboj domácích zkušeností v brankovišti v podobě Coreyho Crawforda a amerického, téměř o deset let mladšího brankáře Los Angeles Calvina Petersena skončil po pětašedesáti minutách nerozhodně. Mladší z dvojice, který chytal teprve svůj druhý zápas v NHL nakonec předčil svého soka v samostatných nájezdech a byl překvapivě hlavní postavou duelu nedávných šampiónů celé NHL.

Výsledky NHL:
Dallas - Boston 1:0 v prodl
Branka: 62. Dickinson. Střely na branku: 37:23. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Bishop (Dallas), 2. T. Rask (Boston), 3. Dickinson (Dallas)
Winnipeg - Buffalo 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 28. Connor - 41. Skinner, rozhodující sam. nájezd Sheary. Střely na branku: 26:32. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Hutton (Buffalo), 2. Brossoit (Winnipeg), 3. Connor (Winnipeg)
Chicago - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 43. Saad - 31. Toffoli, rozhodující sam. nájezd Kovalčuk. Střely na branku: 34:34. Diváci: 21 227. Hvězdy zápasu: 1. Petersen (Los Angeles), 2. Crawford (Chicago), 3. Kopitar (Los Angeles)
Colorado - Washington 2:3 v prodl. (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 2. Söderberg, 58. C. Wilson - 29. Smith-Pelly, 39. Ovečkin, 61. Bäckström. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18 050. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Ovečkin (oba Washington), 3. Grubauer (Colorado)
Vegas - St. Louis 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)
Branky: 7. Carrier - 7. a 28. R. O'Reilly, 37. B. Schenn, 38. Sundqvist. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18 488. Hvězdy zápasu: 1. R. O'Reilly, 2. Allen (oba St. Louis), 3. Carrier (Vegas)
Anaheim - Toronto 1:2 v prodl. (0:1, 1:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 39. Aberg - 6. Marleau, 64. Rielly. Střely na branku: 39:35. Diváci: 16 666. Hvězdy zápasu: 1. Rielly (Toronto), 2. Getzlaf, 3. Rakell (oba Anaheim)