NY Rangers - Dallas 2:1Chytil se v NHL trefil počtvrté za sebou a byl hlavní hvězdou večer. Rittich vychytal vítězství

Sedmnáct zápasů čekal na první trefu sezony, a teď se z něho stává střelecký postrach. Český útočník Filip Chytil se trefil v NHL počtvrté za sebou, když vítězným gólem pomohl New Yorku Rangers k výhře nad Dallasem 2:1 a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Ve výborných výkonech pokračuje také gólman David Rittich, jenž 20 úspěšnými zákroky pomohl Calgary k vysokému vítězství nad Vegas 7:2. České duo ve Washingtonu Michal Kempný a Jakub Vrána se asistencí podílelo na rozhodujícím gólu Larse Ellera v prodloužení, v němž Capitals porazili Montreal 5:4.

Centr New Yorku Rangers Filip Chytil (72) oslavuje se spoluhráči gól proti Dallasu.

Chytil se na úvod sezony hodně střelecky trápil, ale kouč Rangers David Quinn důvěru v jeho schopnosti neztrácel. A dobře udělal. „Cítím se teď každým zápasem mnohem sebevědomější," pochvaluje si po čtyřgólové sérii z posledních čtyř duelů devatenáctiletý forvard.

Proti Dallasu vstřelil svůj vůbec první vítězný gól v NHL, když ve třetí třetině po rychlé obrátce na útočné modré projel rozhozenou obranou Stars a šikovným švihem přes obránce zařídil svému týmu výhru.

„Všichni jsme hned věděli, že je extrémně talentovaný. Bylo to zřejmé od prvního dne. Teď vidíme, čeho je schopen v rozhodujících chvílích zápasu. Tito hráči s mimořádnými schopnostmi mohou být v mnoha zápasech klíčoví," vysekl poklonu rodákovi z Kroměříže brankář Rangers Henrik Lundqvist.

Gólman David Rittich opět v roli brankářské jedničky Calgary nezklamal, připsal si už pátou výhru za sebou.

Hlavní hvězdou kanonády proti Vegas se stal ale jeho spoluhráč Johnny Gaudreau, který zaznamenal gól a tři asistence. Svůj čtyřbodový účet stihl nastřádat už během první třetiny. Matthew Tkachuk přispěl k výhře Flames dvěma góly a dvěma asistencemi.

Vzrušující přestřelka byla k vidění v Montrealu, kde hosté z Washingtonu utkání dvakrát otáčeli. Staral se o to především kanonýr Aleksandr Ovečkin, který vstřelil dva góly.

Potvrdil tak, že se mu proti Canadiens obzvlášť daří. Ve svých 47 zápasech proti Montrealu nasázel 31 gólů. V 24 duelech v montrealské Bell Centre aréně pak nasbíral 28 bodů (15+13).

A to mohl v pondělí málem slavit hattrick, jenže o gól po parádní střele z první dvě sekundy před koncem třetí třetiny ho připravil skvělým zákrokem gólman Carey Price.

Pod vítěznou trefu Washingtonu se podepsali Češi Kempný s Vránou, z jejichž hokejek se dostal v prodloužení puk ke skórujícímu Ellersovi.

Toronto - Columbus 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)
Branky: 56. a 59. Hyman, 34. Ennis, 38. Tavares - 15. Atkinson, 20. Dubois. Střely na branku: 26:39. Diváci: 19 134. Hvězdy utkání: 1. Andersen, 2. Marner, 3. Hyman (všichni Toronto).
NY Rangers - Dallas 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Branky: 10. J. Vesey, 45. Chytil - 3. Seguin. Střely na branku: 23:17. Diváci: 17 071. Hvězdy utkání: 1. Chytil, 2. J. Vesey (oba NY Rangers), 3. Seguin (Dallas).
Pittsburgh - Buffalo 4:5 v prodl. (2:1, 2:2, 0:1 - 0:1)
Branky: 9. D. Brassard, 17. Kessel, 22. Guentzel, 26. T. Pearson - 12. T. Thompson, 31. Bogosian, 39. C. Nelson, 52. Mittelstadt, 61. Eichel. Střely na branku: 40:40. Diváci: 18 618. Hvězdy utkání: 1. Eichel, 2. Bogosian (oba Buffalo), 3. Guentzel (Pittsburgh).
Montreal - Washington 4:5 v prodl. (1:2, 3:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 10. M. Reilly, 21. Gallagher, 22. Petry, 22. Agostino - 15. a 42. Ovečkin, 14. Connolly, 34. Bäckström, 64. Eller (Vrána, Kempný). Střely na branku: 44:34. Diváci: 21 911. Hvězdy utkání: 1. Ovečkin (Washington), 2. Petry (Montreal), 3. Carlson (Washington).
Vancouver - Winnipeg 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)
Branky: 9. Elias Pettersson, 32. Motte, 37. Goldobin - 31., 55. a 59. Laine, 2. Little, 15. Scheifele, 15. Connor. Střely na branku: 25:49. Diváci: 17 917. Hvězdy utkání: 1. Laine (Winnipeg), 2. Goldobin (Vancouver), 3. Connor (Winnipeg).
St. Louis - Los Angeles 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 29. Luff, 60. Kopitar. Střely na branku: 29:27. Diváci: 16 860. Hvězdy utkání: 1. Petersen, 2. Luff, 3. Hagelin (všichni Los Angeles).
Nashville - Tampa Bay 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky: 16. Turris, 27. F. Forsberg, 31. R. Johansen - 6. Hedman, 44. Kučerov. Střely na branku: 34:31. Diváci: 17.419. Hvězdy utkání: 1. R. Johansen, 2. Rinne, 3. Ekholm (všichni Nashville).
Calgary - Vegas 7:2 (5:0, 2:0, 0:2)
Branky: 2. a 21. M. Tkachuk, 11. a 18. Monahan, 7. J. Gaudreau, 14. Brodie, 25. Bennett - 41. Holden, 46. Pacioretty. Střely na branku: 32:22. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal celé utkání, inkasoval dvakrát z 22 střel a měl úspěšnost zákroků 90,9 procent. Diváci: 17 635. Hvězdy utkání: 1. J. Gaudreau, 2. M. Tkachuk, 3. Monahan (všichni Calgary).
Ottawa - Florida 5:7 (1:4, 2:2, 2:1)
Branky: 2. a 22. Duchene, 25. Batherson, 47. Z. Smith, 50. B. Tkachuk - 5. Brouwer, 7. Barkov, 12. McCann, 20. Dadonov, 29. Haley, 37. Vatrano, 59. Hoffman. Střely na branku: 38:32. Diváci: 11 570. Hvězdy utkání: 1. Lammikko (Florida), 2. Duchene (Ottawa), 3. Ekblad (Florida).