Vítkovice - Hradec Králové 4:5 SNTotální selhání! Vítkovice přišly o výhru těsně před koncem při vlastní přesilové hře

65. Paulovič 4 : 5

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 24. kole extraligy domácí Vítkovice 5:4 po samostatných nájezdech. Ostravané brzy prohrávali po gólech Daniela Rákose a Lukáše Vopelky, pak skóre čtyřmi góly točili. Mountfield však dokázal díky útočníkovi Mateji Paulovičovi zápas zachránit v čase 59:52, sám Paulovič poté v osmé sérii rozhodl i nájezdy.

Zleva Roman Kukumberg z Hradce Králové, brankář Daniel Dolejš a Jan Výtisk z Vítkovic.

Východočeši začali na ostravském ledě skvěle. Neuběhlo ani pět minut a Zámorský předal puk do jízdy Rákosovi, který se prohnal kolem ostravských beků a zamířil přesně mezi betony Bartošáka. Na opačné straně vzápětí ujížděl Tybor, jenže Maxwella prostřelit nedokázal.

Naopak Hradec Králové krátce nato předvedl další povedený brejk, když Dragoun udržel puk a zpoza branky našel číhajícího Vopelku, který střelou bez přípravy přidal druhý gól Mountfieldu.

Bartošák vzápětí přenechal své místo ve vítkovické brance Dolejšovi. Domácí se dostali do hry díky Výtiskovi, který v končící 13. minutě napřáhl od modré čáry a Maxwell, jenž měl zakrytý výhled, nedokázal na puk zareagovat - 1:2.

Vítkovice otočily zápas

Vítkovičtí byli na dostřel a na přelomu druhé části si pomohli přesilovou hrou. Krátce před jejím koncem si Roman všiml volného Tybora, jemuž poslal zpoza branky ideální nahrávku a slovenský útočník ve službách Vítkovic vyrovnal. Vzápětí navíc mohl strhnout vedení na stranu domácích Stránský, jenže jeho rána jen těsně minula levou tyčku branky hostů.

Ostravanům skvěle vyšel nástup do třetí třetiny. Nejprve v početní výhodě podruhé skóroval Tybor a 35 sekund poté se parádní bombou bez přípravy trefil Zdráhal - 4:2.

Paulovič rozhodl

Hostující výběr reagoval kontaktní trefou Koukala a vyrovnat se mu povedlo osm sekund před koncem třetí třetiny, když Paulovič zůstal úplně volný mezi kruhy a prudkou střelou zavěsil.

Prodloužení vítěze neurčilo a nájezdy zvládl lépe Hradec Králové, jemuž vystřelil výhru hrdina večera Paulovič. Vítkovice doma prohrály po pěti vítězných zápasech za sebou.

24. kolo hokejové extraligy:
HC Vítkovice Ridera - Mountfield Hradec Králové 4:5 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Výtisk (Š. Stránský), 30. Tybor (O. Roman), 41. Tybor (O. Roman, Lev), 41. P. Zdráhal (Kucsera, Baranka) - 5. Rákos (Zámorský), 9. Vopelka (Dragoun), 52. Koukal (Smoleňák, M. Chalupa), 60. Paulovič (Zámorský, F. Pavlík), rozhodující sam. nájezd Paulovič. Rozhodčí: Mrkva, Šír - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4139.
Vítkovice: Bartošák (9. Dolejš) - D. Krenželok, Výtisk, Šidlík, Baranka, T. Černý, J. Mrázek - Szturc, Lev, Dej - Schleiss, O. Roman, Tybor - Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal - D. Květoň, Pytlík, Baláž. Trenéři: Petr a Trnka.
Hradec Králové: Maxwell - Zámorský, Linhart, Graňák, Piché, Rosandič, F. Pavlík, Cibulskis - Smoleňák, Koukal, M. Chalupa - Vopelka, R. Pavlík, Dragoun - Paulovič, Bičevskis, Rákos - Bezúch, Kukumberg, Dvořák. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.