Finsko - Švédsko 6:3Švédové na kolenou. Finové ovládli finále MS a slaví obhajobu zlata

Finští florbalisté se po semifinálové lekci Čechům vypořádali v pražském finále MS i s věčnými rivaly ze Švédska. Severskou bitvu ovládli 6:3 a dokázali obhájit světové zlato. Celkově dosáhli v historii na čtvrtý triumf.

Sestřih finále MS Finsko - ŠvédskoVideo: Český florbal

Dvěma brankami a asistencí pomohl v O2 areně před nejvyšší návštěvou v historii MS 16 276 diváků k finálové výhře Peter Kotilainen. Dva góly vstřelil i Juha Kivilehto, který získal stejně jako Mika Kohonen a Jani Kukkola i všechny tři předešlé zlaté medaile v roce 2008 v Praze, 2010 v Helsinkách a před dvěma roky v Rize.

Kivilehto se prosadil hned ve čtvrté minutě a otevřel skóre. Na začátku druhé třetiny zvýšil Kotilainen, ale při jeho vyloučení před polovinou utkání v přesilové hře odpověděl Alexander Galante Carlström.

Ve 43. minutě sice smazal ztrátu Alexander Rudd, ale za čtyři minuty vrátil Finsku vedení Kivilehto a Kotilainen s Nicem Salem zvýšili už na 5:2. Naději Švédsku ještě vykřesal v 56. minutě z trestného střílení Rudd, ale 109 sekund před koncem pečetil výsledek při power play do prázdné branky Sami Johansson.

Mistrovství světa florbalistů v Praze:
Finále:
Finsko - Švédsko 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Branky a nahrávky: 4. Kivilehto (Leikkanen), 24. Kotilainen (Lastikka), 47. Kivilehto (Kotilainen), 49. Kotilainen (Väänänen), 50. Salo (Lamminen), 59. S. Johansson (Salin) - 28. Galante Carlström (E. Johansson), 43. Rudd, 56. Rudd z tr. střílení. Rozhodčí: Larinovs, Gross (oba Lot.). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 16.276.
O 5. místo:
Lotyšsko - Německo 5:3 (2:0, 2:2, 1:1)
Branky: 7. a 21. Kovalevskis, 12. a 58. Akmenlauks, 24. Atis Blinds - 29. Schuschwary, 38. Nihlén, 59. Burmeister.
O 7. místo:
Norsko - Dánsko 9:5 (4:1, 3:3, 2:1)
Branky: 11. a 18. Kronberg, 33. a 58. Hjemgard, 34. a 55. Gidske, 10. Jansson, 18. Norström, 37. Hansen - 13., 30. a 35. Skov Nielsen, 36. Roland Bückner, 46. Eldholm.