Frölunda - Brno 6:1Brno se s LM rozloučilo debaklem

42. Pa. Westerholm 4 : 1
44. Rakhshani 5 : 1
54. Po. Westerholm 6 : 1

Göteborg

Hokejisté Komety Brno prohráli v odvetě čtvrtfinále play off Ligy mistrů na ledě dvojnásobného vítěze této soutěže Frölundy 1:6. Domácí Indians tak potvrdili postup do semifinále po úvodní výhře na ledě českého šampiona 4:1. Jedinou branku Brna dnes vstřelil hned v úvodu zápasu mladík Erik Meluzín, od druhé třetiny už se ale hrálo podle švédských not. Frölunda se v boji o finále utká v lednu s Plzní.

Brankář Frölundy Johan Gustafsson v utkání hokejové Ligy mistrů v Brně.

Úřadující český mistr přijel na sever Evropy bez řady opor, vedle jiných chyběli v jeho sestavě i zkušení forvardi Erat s Plekancem, čerstvé extraligové posily. Přesto se Kometě povedl úvod zápasu, když už ve třetí minutě se dostala do přečíslení čtvrtá formace Brna a Meluzín otevřel pohodlně skóre.

Branka ale domácím týmem nijak neotřásla. Frölunda měla více ze hry, vytvořila si řadu nebezpečných situací, jenže hosty držel nad vodou brankář Vejmelka, který dostal v Lize mistrů přednost před Kašíkem. Hosté tak měli na své straně těsné vedení až do první přestávky.

Vejmelkova neprůstřelnost ale vzala za své hned na začátku druhé třetiny, kdy jej už po 39 odehraných sekundách překonal z ideální střelecké pozice Genoway.

Tlak Frölundy pak ještě zesílil, domácí si vytvářeli řadu šancí a Carlsson s Genowayem obstarali další trefy domácích, po nichž bylo zřejmé, že na ryze český souboj v semifinále nedojde. Nebýt výborných zákroků Vejmelky, mohlo být v polovině zápasu skóre ještě výrazně vyšší.

Dvoubrankové vedení švédského týmu v součtu s komfortním náskokem z brněnského utkání daly jasný ráz závěrečnému dějství. Vše ještě umocnily dva rychlé góly v podání švédského celku v úvodu třetí třetiny. Brno ztratilo i teoretické naděje a jen s obtížemi čelilo nátlakové hře domácího týmu, který dovedl zápas do pohodového konce. Vysokou výhru završil na konci 54. minuty Ponthus Westerholm.

Odveta čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů:
Frölunda Indians - Kometa Brno 6:1 (0:1, 3:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 21. Genoway (Carlsson, Stalberg), 27. Carlsson (Söderlund, Westerlund), 30. Genoway (Carlsson, Rakhshani), 42. Pathrik Westerholm (Sigalet, Friberg), 44. Rakhshani (Westerlund, Nörstebö), 54. Ponthus Westerholm (Fagemo, Pathrik Westerholm) - 3. Meluzín (Mlynář, Schaus). Rozhodčí: Wiegand, DiPietro (oba Švýc.) - Pihlblad, Nyqvist (oba Švéd.), Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2058. První zápas: 4:1, postoupila Frölunda.
Frölunda: Gustafsson - Grönlund, Genoway, Westerlund, Sigalet, Moverare, Ekbom, Nörstebö - Rakhshani, J. Lundqvist, Lasch - S. Hjalmarsson, Carlsson, Stalberg - Rosseli Olsen, Mustonen, Friberg - Fagemo, Pathrik Westerholm, Ponthus Westerholm - Söderlund. Trenéři: Rönnberg, Lundskog a Näslund.
Brno: Vejmelka - Kučeřík, Schaus, Gulaši, Mlčák, Bartejs, Kowalczyk - Zaťovič, J. Hruška, Mallet - Dočekal, R. Zohorna, Köhler - Kusko, Süss, Horký - Mlynář, Král, Meluzín. Trenéři: L. Zábranský, Horáček, Oslizlo a Pokorný.