Boston - Arizona 4:3Česká galashow v Bostonu. Pastrňák s Krejčím řádili jako tornádo

New York/Praha

Parádní představení českých hokejistů Davida Pastrňáka a jeho jmenovce Krejčího dovedlo Boston k výhře v utkání NHL s Arizonou. „Pasta" vstřelil jeden gól a přidal dvě asistence, Krejčí se přihrávkami podílel hned na třech trefách Bruins. Český gólman Petr Mrázek čtyřikrát inkasoval a jeho Carolina podlehla Torontu. Asistence si připsali v dresu Washingtonu Dmitrij Jaškin a Michal Kempný. Tým Capitals vyhrál nad Detroitem 6:2. Podíl na jedné trefě Chicaga měl přihrávkou také David Kämpf, radost mu však kalila porážka Blackhawks ve Winnipegu 3:6.

Český útočník David Pastrňák (88) skóroval v utkání NHL proti Arizoně. K přesné trefě mu gratuluje spoluhráč Brad Marchand (63). Vše sleduje překonaný gólman týmu Coyotes Darcy Kuemper (35).

Boston doma nezačal dobře a po první třetině prohrával s Arizonou 0:2, ve druhé třetině však přišel během pěti minut čtyřgólový uragán. Na senzačním obratu měli velký podíl i Češi, zářil celý první útok Bruins. Krátce před polovinou střetnutí vyrovnal Pastrňák na 2:2 a první asistenci si připsal jeho krajan Krejčí. Pak se dvakrát prosadil Brad Marchand a áčka u jeho zásahů si připisovali do statistik oba čeští Davidové v dresu Bruins. Bylo z toho celkem šest kanadských bodů.

Pastrňák, který už má na střeleckém kontě v této sezoně NHL 21 přesných zásahů a dělí se o druhé místo v hodnocení kanonýrů, byl vyhlášen třetí hvězdou utkání. David Krejčí dopadl lépe, i když neskóroval, byl druhou hvězdou zápasu. Oba Češi bodovali ve čtvrtém utkání v řadě.

Carolina v brance s českým gólmanem Petrem Mrázkem prohrála s Torontem 1:4. Ve druhé třetině se domácím povedlo vyrovnat na 1:1, ale to byla jejich poslední radost. Mrázek kryl 25 z 29 střeleckých pokusů, úspěšnost zásahů měl 86,21 procenta a porážce nezabránil. V závěru duelu tlak Caroliny otupila tři vyloučení, šance na zdramatizování duelu tak byla minimální.

Columbus na domácím ledě prodlehl Vancouveru 2:3. V zápase dvakrát vedl, ale nakonec jej ztratil. Tým Blue Jackets po dvou třetinách držel hubené vedení 1:0, i pět minut před koncem měl náskok 2:1, jenže nakonec body získali hosté.

Duel Buffala s Los Angeles rozhodlo ve prospěch Sabres až přodloužení. Králové vedli po dvou třetinách 3:1 a zdálo se, že mají duel pod kontrolou, jenže domácí do konce šedesáté minuty srovnali a v prodloužení při přesilovce rozhodl Jeff Skinner. Český útočník Vladimír Sobotka se sice mohl radovat z vítězství, žádný kanadský bod si ale nepřipsal.

Washington neměl doma nejmenší problém v utkání s Detroitem. Už po první třetině vedl 3:0 a kráčel za vítězstvím. Hattrickem se pod něj podepsal ruský střelec Alexander Ovečkin, jenž už nastřílel v tomto ročníku NHL 25 branek a vede tabulku střelců. Na jeho prvním zásahu proti Red Wings se asistencí podílel český obránce Kempný, u branky na 2:0 si pak připsal áčko i další Čech, útočník Jaškin. Švéd Nicklas Bäckström zakihoval dokonce čtyři asistence. Naprázdno vyšel tentokrát v dresu vítězů útočník Jakub Vrána.

Minnesota si doma s chutí zastřílela v utkání s Montrealem. Vyhrála 7:1 a hosté se ke korekci skóre dostali až ve třetí třetině za stavu 6:0. Tým Wild se hned čtyřikrát prosadil v početní převaze, jednou skóroval i v oslabení. Po sedmém gólu to už v brance nevydržel zkušený Fin Antti Niemi a přenechal místo v kleci náhradníku Priceovi, který už neinkasoval. Dva góly vstřelil kanadský obránce Mathew Dumba, tři asistence posbíral finský útočník Mikael Granlund. Gól a dvě asistence zaznamenal Zach Parise.

Před vlastními fanoušky slavil výhru i Winnipeg, jenž porazil Chicago 6:3. Domácí tým poslal do vedení v přesilovce Mark Scheifele, na trestné lavici v tu chvíli pykal český obránce Jan Rutta. Když si pak Rutta ve třetí třetině za nebezpečnou hru vysokou holí vysloužil druhý trest na dvě minuty, hosté opět inkasovali, tentokrát gól na 5:3. Druhý z Čechů v týmu Blackhawks David Kämpf si připsal jednu asistenci.

Radovat se doma mohl i Nashville, který přemohl 3:1 Senátory z Ottawy. Hosté sice už po 26 sekundách hry vedli, ale pak už pálili přesně jen Predátoři. Do konce první třetiny smazali náskok a pak přidali v každé dvacetiminutovce jeden gól, což znamenalo jejich vítězství.

Utkání St. Louis s Floridou bylo plné zvratů. Hostující Panteři vedli 1:0, ve třetí části hry pak ale během jedenácti sekund dvakrát inkasovali. A když Bluesmani přidali třetí gól, vypadalo to na jejich snadnou výhru. Jenže hokejisté Floridy se zkusili vzepřít osudu a povedlo se jim v 54. minutě vyrovnat. Nakonec ale utkání ztratili po zásahu Braydena Schenna. Dva góly domácích a jednu asistenci zaznamenal David Perron.

Deset branek padlo v utkání Colorada s Edmontonem a výhru v poměru 6:4 slavili Olejáři. Ti vedli po druhé třetině 5:1, a i když se tým Avalanche snažil, víc než na korekci skóre nedosáhl.

Edmonton vyhrál čtvrtý zápas v řadě. Dvěma góly se blýskl Ryan Nugent-Hopkins, jeden zásah přidal hvězdný Connor McDavid.

Výsledky zápasů NHL
Boston – Arizona 4:3 (0:2, 4:1, 0:0)
Branky: 32. a 34. Marchand (na obě Krejčí a Pastrňák), 30. Pastrňák (Krejčí), 29. Heinen - 13. N. Schmaltz, 14. Cousins, 36. Bunting. Střely na branku: 26:33. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Marchand, 2. Krejčí, 3. Pastrňák (všichni Boston).
Buffalo - Los Angeles 4:3 po prodloužení (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky: 14. Girgensons, 44. Eichel, 48. Johan Larsson, 62. J. Skinner - 7. Muzzin, 21. Luff, 33. Kempe. Střely na branku: 47:29. Diváci: 17 897. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Dahlin, 3. J. Skinner (všichni Buffalo).
Carolina – Toronto 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Branky: 33. J. Williams - 9. Ennis, 34. Rielly, 46. Marleau, 49. Tavares. Střely na branku: 30:29. Brankář Petr Mrázek (Carolina) odchytal 59:27 minut, inkasoval čtyřikrát z 29 střel a měl úspěšnost zákroků 86,2 procent. Diváci: 11 907. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Rielly (oba Toronto), 3. J. Williams (Carolina).
Columbus – Vancouver 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
Branky: 1. S. Jones, 50. Bjorkstrand - 49. Leivo, 57. Elias Pettersson, 59. J. Virtanen. Střely na branku: 36:25. Diváci: 14 689. Hvězdy zápasu: 1. Markström, 2. Elias Pettersson, 3. J. Virtanen (všichni Vancouver).
Washington – Detroit 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)
Branky: 13., 30. a 50. Ovečkin (na první Kempný), 4. Connolly, 11. Boyd (Jaškin), 31. Oshie - 42. D. Larkin, 57. Nyquist. Střely na branku: 25:37. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Ovečkin, 2. Bäckström, 3. Holtby (všichni Washington).
Minnesota – Montreal 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
Branky: 32. a 41. Dumba, 15. Niederreiter, 33. Coyle, 35. E. Staal, 40. Spurgeon, 47. Parise - 43. Petry. Střely na branku: 33:30. Diváci: 18 681. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Dumba, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).
Nashville – Ottawa 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
Branky: 16. A. Watson, 30. Ellis, 42. C. Smith - 1. Z. Smith. Střely na branku: 36:26. Diváci: 17.162. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. A. Watson, 3. Ellis (všichni Nashville).
St. Louis – Florida 4:3 (0:1, 0:0, 4:2)
Branky: 42. a 52. D. Perron, 42. Barbašev, 57. B. Schenn - 16. Dadonov, 52. Weegar, 54. Hoffman. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16 255. Hvězdy zápasu: 1. D. Perron, 2. B. Schenn (oba St. Louis), 3. Huberdeau (Florida).
Winnipeg – Chicago 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)
Branky: 14. a 22. Connor, 8. Scheifele, 10. Myers, 52. Perreault, 60. B. Tanev - 23. D. Strome, 28. Kahun (Kämpf), 47. DeBrincat. Střely na branku: 34:35. Diváci: 15 321. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Scheifele, 3. Byfuglien (všichni Winnipeg).
Colorado - Edmonton 4:6 (0:1, 1:4, 3:1)
Branky: 37. a 57. Rantanen, 42. C. Wilson, 59. Landeskog - 30. a 34. Nugent-Hopkins, 14. Brodziak, 36. McDavid, 37. Draisaitl, 44. Nurse. Střely na branku: 43:26. Diváci: 15 809. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Rantanen (Colorado), 3. McDavid (Edmonton).