Pittsburgh - Boston 5:3Který David dal gól? Branku českých Medvědů muselo rozklíčovat video

New York

Páteční utkání hokejové NHL přinesla kuriózní moment v podání českých hokejistů. Zatímco David Pastrňák byl komentátory označen za střelce gólu proti Pittsburghu a totéž si jistě myslela i velká část fanoušků v hledišti, skutečným autorem branky byl jeho parťák David Krejčí. Opakovaný záběr totiž prokázal, že až dorážka staršího z bostonských Davidů skutečně přešla brankovou čáru, byť jen těsně.

Hokejisté Bostonu se radují z gólu Davida Krejčího.

Byla odehrána skoro polovina třetí třetiny a trefa českého dua znamenala vyrovnání na 3:3. Domácí Tučňáci však znovu strhli skóre ve svůj prospěch a vyhráli 5:3. Krejčí s Pastrňákem si tak připsali jen po jednom kanadském bodu. Pastrňákovi totiž náleží asistence u Krejčího trefy.

Také Jakub Voráček se zapsal mezi střelce, když se prodadil ranou zpoza kruhů. Letci však podlehli v Edmontonu 1:4.

Hronek zpět v NHL

Filip Hronek se po návratu z farmy hned zapojil do hry v dresu Detroitu. Proti Ottawě však získal pouze mínusový bod a Rudá křídla prohrála 2:4. Stejnou bilanci měl i Hronkův spoluhráč Martin Frk.

Jakub Vrána rozhodl v nájezdech o výhře Washingtonu 6:5 nad Carolinou. Hvězdou klání byl Vránův spoluhráč Alexandr Ovečkin, který nastřílel hattrick.

60 minut nestačilo ani v duelu Colorada v St. Louis. Domácím nakonec zařídil výhru gól Ryana O'Reillyho v prodloužení na 4:3. A stejným způsobem a se stejným skóre zvítězil Winnipeg nad Chicagem. Posledním střelcem se stal Mark Scheifele.

Ďáblům se povedlo proti Vegas otočit skóre zápasu, v němž prohrávali už o tři branky. Zlatí rytíři řádili zejména v první třetině, kdy po gólech Tuche, Karlssona a Carriera získali vedení 3:0. Po další zásahu Karlssona to bylo v polovině zápasu 4:1. Od té doby však začali dávat góly jen domácí. Jejich snažení pak v prodloužení korunoval Nico Hischier, který rozhodl o výhře Ďáblů 5:4. Pavel Zacha z New Jersey a Tomáš Nosek z Vegas sice nechyběli v sestavách svých týmů, žádného bodu se však nedočkali.

Kojotům hrozila na ledě New Yorku Rangers už desátá prohra v řadě. Také Rangers si postupně vypracovali vedení 3:0. A také hráči z Arizony nakonec dokázali zápas dovést do prodloužení a v něm pečetit svou výhru gólem Dereka Stepana na 4:3.

Výsledky NHL
NY Rangers - Arizona 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
Branky: 5. Bučněvič (Chytil), 18. K. Hayes, 26. Zibanejad - 31. Oesterle, 54. J. Archibald, 57. Ekman-Larsson, 65. Stepan. Střely na branku: 30:34. Diváci: 17.441. Hvězdy zápasu: 1. Stepan, 2. Keller (oba Arizona), 3. K. Hayes (NY Rangers).
Pittsburgh - Boston 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky: 40. a 60. Aston-Reese, 18. D. Grant, 22. Kessel, 51. Guentzel - 32. Carlo, 48. Wagner, 49. Krejčí (Pastrňák). Střely na branku: 28:51. Diváci: 18.549. Hvězdy zápasu: 1. DeSmith, 2. Aston-Reese (oba Pittsburgh), 3. Wagner (Boston).
New Jersey - Vegas 5:4 v prodl. (0:3, 2:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 23. Zajac, 31. Wood, 47. Palmieri, 55. Seney, 61. Hischier - 8. a 24. W. Karlsson, 2. Tuch, 10. Carrier. Střely na branku: 42:22. Diváci: 14.076. Hvězdy zápasu: 1. Hischier, 2. Zajac (oba New Jersey), 3. W. Karlsson (Vegas).
Detroit - Ottawa 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky: 19. Glendening, 33. D. Larkin - 9. a 60. Tierney, 14. Chabot, 48. Mark Stone. Střely na branku: 28:32. Diváci: 18.330. Hvězdy zápasu: 1. Mark Stone (Ottawa), 2. D. Larkin, 3. Rasmussen (oba Detroit).
Carolina - Washington 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 2:3, 1:1 - 0:0)
Branky: 14. a 25. Aho, 1. Martinook, 27. T. Teräväinen, 54. Williams - 4., 38. a 50. Ovečkin, 33. T. Wilson, 39. Boyd, rozhodující sam. nájezd Vrána. Střely na branku: 27:29. Diváci: 14.446. Hvězdy zápasu: 1. Aho (Carolina), 2. Ovečkin (Washington), 3. T. Teräväinen (Carolina).
St. Louis - Colorado 4:3 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 4. a 51. Parayko, 20. Barbašev, 63. R. O'Reilly - 6. Andrighetto, 10. Calvert, 54. Compher. Střely na branku: 27:37. Diváci: 16.366. Hvězdy zápasu: 1. Parayko, 2. R. O'Reilly (oba St. Louis), 3. Compher (Colorado).
Chicago - Winnipeg 3:4 v prodl. (1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Branky: 20. a 34. J. Toews, 60. E. Gustafsson - 15. a 61. Scheifele, 36. Laine, 40. Perreault. Střely na branku: 37:42. Diváci: 21.235. Hvězdy zápasu: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. J. Toews (Chicago), 3. Wheeler (Winnipeg).
Edmonton - Philadelphia 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky: 33. a 60. McDavid, 13. Chiasson, 35. A. Larsson - 51. Voráček. Střely na branku: 22:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. McDavid, 3. Chiasson (všichni Edmonton).