Nymburk začal náročný měsíc jasnou výhrou nad Hradcem

Nymburk

Basketbalisté Nymburku vstoupili do nového roku jasnou výhrou 100:71 nad Hradcem Králové. Duel prvního týmu tabulky Národní basketbalové ligy s posledním rozhodl favorit už v první půli a poté mohl šetřit síly na velmi náročný lednový program. Nymburské hráče čeká 11 zápasů během 23 dnů.

Ilustrační foto.

Hradec sice začal dobře a chvíli vedl, ale pak měl problémy s tlakem domácích, ztrácel míče a inkasoval jednoduché koše, což dostalo Nymburk do pohody. Domácí celkem zaznamenali 37 bodů po soupeřových ztrátách a 24 bodů po útočných doskocích. Střelecky se dařilo reprezentantovi Vojtěchu Hrubanovi, který za 18 minut nastřílel 17 bodů.

Ve druhé půli po něm převzal štafetu další reprezentant Martin Peterka, pro něhož šlo o speciální zápas, jelikož Hradec koučuje jeho otec Lubomír Peterka a kapitánem Sokolů je jeho bratr Ondřej. Rodinu ale nešetřil a rovněž zaznamenal 17 bodů, což byl jeho druhý nejlepší výkon v sezoně. Ještě o bod více dal v říjnu rovněž proti Hradci.