Beránek dovedl Slavii k vítězství nad Vítkovicemi

Pražská Slavia se v sobotní předehrávce 39. kola hokejové O2 extraligy oklepala z pátečního debaklu na Kladně a porazila Vítkovice po velkém boji 6:5. Šest gólů padlo při přesilovkách, tahounem domácích byl zkušený útočník a kapitán Josef Beránek, který si připsal čtyři body za dvě branky a stejný počet finálních přihrávek.

Zpočátku byli střelecky aktivnější hosté, ale jejich pokusy o zteč Svobodovy branky byly většinou z uctivé vzdálenosti a chyběla jim přesnost. Přišla však první přesilovka a Slavia vedla. Kolařík sice tvrdou ranou po ledě Pince ještě nepřekonal, ale Sup neměl s dorážkou nejmenší problém.

Zanedlouho zvýšil nádhernou střelou zápěstím o horní tyčku Beránek a vypadalo to, že domácí pevně třímají otěže utkání ve svých rukách. Ale při přesilovce hostí zkusil Jasečko od modré spíše takové nahození po ledě na teč, Svoboda měl však zakrytý výhled a kotouč mu zapadl k pravé tyčce. Šanci na vyrovnání měl o minutku později Valchař, ale hodně tísněn na puk před Svobodou nedosáhl. Více než dvě minuty před první přestávkou tak do vývoje skóre promluvila opět Slavia. Beránek šikovně tečoval Hlavačkovu střelu od modré.

Hokejová O2 extraliga on-line
39. koloSlavia vs. Vítkovice

Ve druhé části hry ubylo šancí a zajímavých momentů. Slavia se nikam netlačila a Vítkovice nenacházely recept na její obranu. Ke konci 26. minuty však dostali hosté výhodu přesilové hry, na její využití jim stačilo pouhých jedenáct vteřin. V polovině utkání se do zajímavé příležitosti prosmýkl Doležal, ale dostal se až příliš blízko Pincovi.

Vzápětí však byli vykázáni na lavici hanby společně Šebesta s Chmelířem a na domácí čekala dvouminutová přesilovka pět na tři. V její první polovině nejprve skolil Pince tvrdou bombou Bednář, ale ještě než se stihl vítkovický gólman pořádně oklepat, slávisté přesilovku využili. Téměř na brankovou čáru předložil Hruškovi puk Beránek.

Krátce po zahájení závěrečné třetin měly pro změnu Vítkovice více než minutu a půl dlouhou výhodu dvou hráčů v poli. Bohatě jim však stačilo pět vteřin. Z pozice obránce vrátil prvního ze slávistických hříšníků do hry nekompromisní ranou od modré Burger. Ve 44. minutě měl na holi vyrovnání Hubáček, z ideální pozice dobře vystřelil, ale Svoboda s obrovským štěstím odvrátil. Jenže uběhly pouhé tři minuty, Irgl si najel na přihrávku Krenželoka zpoza branky a znovu rozjásal hrstku ostravských fanoušků.

Aktivita domácích přinesla své ovoce v 53. minutě, kdy se po dravém průniku Červenky prosadil dorážkou Vondrka a dal vedoucí gól. Gól jistoty pro domácí, který byl nakonec gólem vítězným, přidal v 58. minutě Hruška. Situaci zdramatizoval o více než půlminutku později krásným gólem Hubáček, ale k vyrovnání už hostům nepomohla ani minutová hra bez brankáře.

Slavia Praha - Vítkovice Steel 6:5 (3:1, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 7. Sup (Kolařík), 10. Beránek (Drtina), 18. Beránek (Hlavačka), 32. D. Hruška (Beránek), 53. Vondrka (Červenka), 58. D. Hruška (Beránek) - 12. Jasečko (Gulaši), 27. P. Hubáček (E. Weissmann), 42. Burger (Jurečka), 47. Irgl (Krenželok), 59. P. Hubáček (Burger). Rozhodčí: Minář - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:9. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 3686.
Slavia Praha: A. Svoboda - Kadlec, Drtina, Kolařík, Hlavačka, Graňák, Jass - D. Hruška, Beránek, Dlouhý - Bednář, Rataj, Sup - Vondrka, Červenka, Doležal - Sobotka, Malát. Trenéři: V. Růžička, O. Weissmann a Kalous.
Vítkovice: Pinc - Jurečka, Barinka, Jasečko, Gulaši, Ovčačík, Chmelíř - Irgl, Hamrák, Krenželok - E. Weissmann, Burger, P. Hubáček - Klimek, R. Procházka, Kropáč - Šebesta, Tomášek, Valchař. Trenéři: Fryčer a Bolek.